Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek Budapesten albérle...

Szerintetek Budapesten albérletben újszülöttel ki lehet jönni havi 180. 000Ft-ből?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első babánkat. Ruhákat nem kell vennünk, és a család elég segítőkésznek mutatkozik. A fenti összegből ki tudjuk húzni Bp-n. albérletben, anya, apa, kisgyerek+szülés+orvosi vizsgálatok, meg miegymás?

Esetleg ha írnátok egy hozzávetőleges összeget, hogy mennyiből lehet ezt megoldani, az nagyon sokat segítene.

Előre is köszi!



2014. ápr. 7. 01:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Ennyiből nem lehet megélni. Minimum kéne havi 300ezer forint.
2014. ápr. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Ez 1 embernek lenne elég.Ebből nyomorogni fogtok.

Nekem az albi + rezsi 90 ezer, és kis garzonlakás.

2014. ápr. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyi az albérlet, rezsi. Ha 50 ezres albérletben vagytok, mondjuk 30 ezres tezsivel, akkor nagyon szűkösen meg lehet élni. Az, hogy nem kell ruhát venni, nem életszerű. Még ha sokat kaptok is néhyán dolog hiányozhat, meg rátok is kell néha ruha. A babakelengye is minimum egy 50-es, de inkább 100-200 ezer körül van, terhesgondozást, szülést ingyen is lehet, de vitamin, kórházi cuccok akkor is kell, de ha saját dokit akarsz és magánrendelésre jársz, akkor a végére összejön pár százezer.
2014. ápr. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Hozzászámoltad, hogy terhesen kapsz + 10 000 adókedvezményt és ha megvan a baba, akkor hogyan alakul az összeg?

Én nem Bp-i vagyok és nem is albérletben, de jelenleg 150.000 a bevételünk, 4-en élünk, 2 gyerekkel, a rezsink havi 40.000. Szóval jelenleg egy 2,4 és egy 4,5 éves gyerekkel 110 000 marad a rezsi kifizetése után, átlagban.

2014. ápr. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Sztem megtudtok élni,ha ügyik vagytok! Nemtudom miértkell egyből támadni,h ebből nem lehet megélni! dehnem! Persze,nem húst hussal fogtok enni,és nem a legdrágább cuccokat fogjátok megvenni,de 3-an meglehet sztem...ha mondjuk elmegy 90 a rezsire és albira,akkor is marad 90ezer.ebből ha jól beosztod akkor elég 60ezer kajára,tehát marad kb:30ezer ruhára,gyógyszerre,stb...
2014. ápr. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg lehet, csak nem jól. De az ország nagy részének megy.

Én 150-ből élek egyedül 2 gyerekkel, igaz, saját lakás. Kb. 40 a rezsi, havi 20 az óvoda. A maradékból élünk, és ruhára is jut, turkàlóba nem jàrok. Igaz, szórakozni és nyaralni se.

2014. ápr. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is meglehet, csak ügyesen! :) idővel változhat a helyzet, kitartás kell hozzá! Boldog baba várást! :)
2014. ápr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ mennyi az albi. Mi 3-an élünk meg egy kutya. Albi és rezsi kifizetése után 110ezer marad. Mindennap főzök itthon, sose eszünk máshol és turiban vásárolunk. De mondjuk nálunk ez csak addig fog tartani amíg itthon vagyok. Ha visszamegyek dolgozni sokkal több lesz a bevételünk, mert elég jól kerestem, akkor már nem fogok naponta főzni, hanem eszünk vhol stb... mint gyerek előtt. Így ki lehet bírni, hogy tudom, hogy csak 1-2 év ez a helyzet, meg van elég sok tartalékunk ha valami nagyon kéne, ezen felül ki tudnám fizetni (csak ugye nem akarunk hozzányúlni, mert lakásra gyűjtünk). Szülésre mi előre gyűjtöttünk, mielőtt belevágtunk a gyerekprojektbe, így azzal nem volt gond, félretettük előre. Extra tartalék nélkül semmiképp se vágjatok bele sztem.
2014. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

2 szobás panel. 60.000 az albérlet, 40.000 a rezsi.

Maradna nektek, s a babának havi 80.000 ebből a pelenka, popsitörlő 15.000 Ft minimum. Ha tápszer is kell, az még + 10-15.000/ hó.

Nektek maradna 50.000 kajára, telefonszámlára, ruhára, cipőre....

Ennyi kevés két felnőttnek!

S még ha beteg lesz a baba, megfázik, akkor a gyógyszer 4-6.000 Ft.


Ennyiből nem jönnétek ki!

2014. ápr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Sok mindentől függ:

1, Mennyi az albérlet+rezsi

2. A 180 ezer kinek a bevétele? mert ha csak a férjedé, akkor ez kiegészül a 10e adókedvezménnyel, a családi pótlék + a GYES. De ha ebben az anya bevétele is benn van, és az még lecsökken a TGYÁS, GYED miatt, akkor már nehezen.

Jó lene tudni, van-e az anyának munkája, mióta, mire jogosult szülés után.

3. Aztán persze függ olyan tényezőktől, amit előre nem lehet kiszámolni: anyatejes lesz-e vagy tápszeres , szükséges lesz-e bármi plusz kiadás (Dévény torna, terpesz-pelenka, betegség stb.)

2014. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!