Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Újszülöttel egy szobában vagy...

Újszülöttel egy szobában vagy külön?

Figyelt kérdés

Érdekelnének az okok is,tapasztalatok...

Ha egy szobában,akkor mégis meddig?

Nem zavarja majd a gyereket az éjszakai jövés-menés?

(Éjjel munkából haza,hajnalban el,horkolás,orrfújás... Perdze nem kell néma csönd,de...)


Szóval minden érdekelne.


2013. nov. 15. 06:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Újszülöttel egy szobában.Nem zavarja a horkolàs es a jövès-menès,nagyon jól alszik.Így,hogy egy szobában vagyunk így "biztonságban tudom",nyugodt vagyok mert tudok râ figyelni,ha ki takarozik betakarom...4 èves koràig mèg biztosan a mi szobánkban fog aludni :) nekünk volt légzèsfigyelő is,ami jelezte ha baj lett volna.
2013. nov. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
Külön szobában! Igaz, az anyának kicsit kényelmetlenebb átmenni a másik szobába a kicsihez. De ha a baba ezt szokja meg, akkor később nem kell átszoktatni. Nem a gyerek igénye a közös szoba, hanem az anyáké.
2013. nov. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a szobába nem fért volna el a kiságy. Mármint a hálónkban. A nappaliban aludtunk,úgy,hogy kihoztuk a kiságyát kb. 7 hetes koráig. Aztán mindenki ment a saját szobájába. Nekünk így kényelmes!

Nem is bánom! Nálunk pl. elég nagy a vendégség majdnem minden hétvégén. Ilyenkor éjszaka megyünk be aludni a szobába, ami azért zajjal, zörgéssel jár.

Így nem zavarjuk, mert már tényleg nem alszik annyira mélyen (2 éves), mint újszülött korában!

2013. nov. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
En 1szobaban, nem volt másra lehetőségem amikor az első szuletett 1szoba-konyhában laktunk még! Utana elkoltoztunk egy 3szobasba ott kapott saját szobat akkor volt 2eves, nem okozott egy pillanatra sem problémát hogy a saját szobajaba aludjon! Jott a kisteso 1evre ra a mi szobankban de saját agyban nem akartam a tesohoz berakni, hogy tudjon nyugodtan aludni! A kicsi most 1eves most kezdte el végig aludni az éjszakát! Varok pár napot és közös szobát kapnak a tesoval!Egyébként én nyugodtabb voltam, hogy mellettem voltak új szulott ként!
2013. nov. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Külön szobában, természetesen ha a körülmények megengedik. Mi sem zavarjuk őt a pihenésben, és nekünk is marad azért egy kis intim szféránk. 17 hónapos a fiam, nálunk ez bevált.
2013. nov. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Tica0121 ***** válasza:
Mi egy szobában vagyunk a picivel első naptól. Most 4 hónapos, egy héten még 2-3szor velünk alszik. Nekem kényelmesebb volt így. Császároztak, utánna volt még egy műtétem, emiatt nem igazán bírtam állandóan mászkálni a 2 szoba között. Én éjszaka többször is keltem úgy, hogy a gyerek aludt, jó volt, hogy könnyen rá tudtam nézni. Egyébként általában mindenki arra esküszik, ami neki bejött, ezért az az egy jó tanácsom van, hogy ki kell próbálni mind a kettőt és ahogy neked jobb, úgy kell csinálni.
2013. nov. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A két szoba között van egy átjáró, ajtó nélkül.

( persze a két szobának van saját ajtaja is, a folyosóról)

Tehát gyakorlatilag nem is lenne külön, csak egy picit távolabb... szerintem jobb lenne így nekünk is, neki is.


Így erről a helyzetről mit gondoltok?

2013. nov. 15. 07:47
 8/16 Tica0121 ***** válasza:
Ha nekünk így lett volna a 2 szoba, akkor nagyon jó lett volna! :)Szerintem jó így!
2013. nov. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ez igy nagyon jo megoldas
2013. nov. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi úgy tervezzük, hogy külön lesz. Külön is rendeztünk be neki szobát. Én nagyon szeretném, ha velünk aludna, de valahogy úgy gondolom, az ő érdeke azt kívánja, hogy saját alvós helye legyen, ahol senki nem zavarja. Kèsőbb, ismerőseim tapasztalata alapján, már nehéz külön szobába szoktatni. Persze ha nagyon sírós lesz és ejszakai bagoly, akkor maximum a babahordóban áthozom és egy picit aludhat ott nálunk. Ezek egy kezdő szülő elképzelései, de lehet, hogy pár év múlva máshogy fogok nyilatkozni :-)
2013. nov. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!