Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kirúghat a munkahely ebben az...

Kirúghat a munkahely ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Jelenleg GYED-en vagyok ami május 9-en letelik. Szeretném kivenni az eddi összegyűlt szabadságomat, es mivel útban a kistesó es veszélyeztetett terhes vagyok, ezért szabadság után táppénzre jönnék az orvos javaslatára. A gondom az, hogy mialatt én itthon maradtam a kisfiammal, eladták a céget ahol dolgozom es minden régi kollégámat kirúgtak es újakat vettek fel. Ha kiveszem a szabadságom engem az alatt kirughat az új vezetőség vagy nem teheti meg???? Jobb lenne rögtön táppénzre jönnöm? Nem tudok dönteni.
2014. ápr. 15. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan jelentsd be a terhesség tényét még a szabi kivétele előtt,akkor nem rúghat ki.
2014. ápr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam hogy amikor kértem a szabadság kiadását, azzal együtt be is jelentettem, hogy terhes vagyok. Egy levélben írtam le mindkettőt
2014. ápr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Személyesen fogok bemenni munkahelyre mielőtt letelik a GYED. Akkor sajat kis kezemmel is írjam le nekik a terhesség tényét vagy eleg ha viszem orvosi papírom a terhesség igazolásáról? 15 hetes kismama vagyok. Van kiskönyvem és van a családi adókedvezményhez csatolandó orvosi igazolásom is. Mit vigyek? A veszelyeztetettsegrol is van papírom.
2014. ápr. 15. 10:22
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindent vigyél magaddal, és írd is le (e-mail is jó, csak legyen nyoma!)


Fénymásolatokat hagyj ott, az eredeti doksikat kérd vissza!


Én is pont úgy tettem, ahogy a második válaszoló.


Egyébként rendkívüli felmondással bármikor elküldhetnek bárkit, de nem jellemző, mert nagyon megüthetik a bokájukat, ha kiderül, hogy pl. a terhesség miatt küldenek el.

2014. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Akkor mindent viszek és írásban is bejelentem. Aztán reménykedem. :)
2014. ápr. 15. 10:31
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi gond, ne aggódj szerintem! :)
2014. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Azert emeltem ki a kérdésemet, mert mar sajat tapasztalattal rendelkezem ezzel a kérdéssel kapcsolatban. Sajnos nem jóval. :( köszönöm hogy mind biztattatok de eleg furcsán alakult az ügyem. Személyesen mentem be munkaltatohoz. Írásban tudattam, hogy várandós vagyok (veszélyeztetett) es ki szeretnem venni felgyűlt szabadságomat majd táppénzre vesz az orvos. Valamint vittem a családi adokedvezmenyes papiromat hiszem mar a magzatra is jár es ujra kell igenyelnem. A helyzet a kovetkezo: az ügyvezető úr nem irt alá semmit, meg azt sem fogadta el hogy bejelentem papíron a terhességet. Megalázóan beszélt velem, sértegetett, es közölte hogy nem hajlando tudomást venni az egészről. Mire fel fizessen nekem, minek nézem en talán fejős tehénnek? Es megkérdezte hogy akkor most sorra fogom potyogtatni a gyerekeket az o költségére? Nem irt alá semmit es közölte húzzam el a csíkot. En azonnal felhívtam OEP es megkérdeztem mit csinaljak! Ki volt akadva a nő OEP-nel h ezt nem teheti meg munkáltató. OEP tanácsára nem veszem ki szabadságom hanem meg aznap táppénzre jöttem ami mellett kapom a GYED-et is kisfiamra majd ha az lejár igenylehetem a gyest es amellett is jár a táppénz. Megkérdezem kirughat e igy, es azt mondtak oepnel h nem mert ráadásul veszélyeztetett kismama vagyok ( es nem kamubol). Hat ennyi!
2014. ápr. 26. 14:36
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így jártam, mint te, annyi különbséggel, hogy én GYES-ről mentem táppénzre. A táppénzes papírom is nekem kell bevinni az OEP-hez, mert a főnököm nem hajlandó eljuttatni. A foglalkoztatói igazolást sem adta ki, hivatalból kérte be az OEP. Mikorra várod a második babát? Nekem 3 volt a lányom 6-án, és augusztusra várom a másodikat.
2014. ápr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát ez durva, de mivel az ő alkalmazotja vagy, így mégiscsak jár minden.

Tehát mivel már terhes vagy nagyon durva indok kell, hogy kirúgjon, de már megteheti, nincs olyan védettség mint régen volt. De gondolom nem vágod fejbe :) hogy jó indoka legyen kirúgni :)

Küldj hivatalos levelet, akár még e-mail-t is,így marad másolat belőle, amit közlöd vele, hogy terhes vagy stb. Így tudod bizonyítani, hogy szóltál neki, küldtél értesítést.

Esetleg valami papírod van, hogy eladták a céget és új neve lett stb, tehát más lett a munkáltatód?

Jól teszed, hogy ki akarod venni a szabikat, amúgy meg ha nem most fizeti, akkor ha majd a következő baba után visszamennél és kirúgna akkor kéne kifizetnie a felhalmozódott szabikat, jó sok gyűlne össze, az sem tetszene neki.

Mindenképpen legyen nyoma mindennek!!!! És hívd fel a munkaügyi központot ők pontosan tudják milyen jogaid vannak, mit hogy tanácsos csinálni. Ráadásul terhes vagy, nem kéne ezzel is idegesítenie a főnöködnek, gondolom nem akarja hogy ott valami legyen........

Szánalmasak az ilyen főnökök..... erre mondom, hogy hiába van GYED extra, ha ilyenek a munkáltatók....... tisztelet a kivételnek!!!!

2014. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mar teljesen lenyugodtam. De akkor abban a szituációban eléggé megviselt a dolog. Természetesen mindent eljuttattam munkáltatónak postán, emailban stb. En mindenesetre bebiztositottam magam. A cég neve ugyanaz maradt nem valtozott, es azon kívül hogy új a vezetőség es a munkatársak tényleg semmi nem valtozott.

A második babámat szeptember végére illetve október elejére varom. Nagyfiam május elején tölti be a 2-t. Hat ez van. Kívánom hogy mas ne járjon igy.

2014. ápr. 29. 06:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!