Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » -Gyed extra megoldható így?

-Gyed extra megoldható így?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok 10 hónapos kisfiam mal.Októberben megyek vissza dolgozni sajnos nincs más lehetőségem.A férjem is dolgozik,jóval több a bére mint az enyém.Megoldható az hogy én lemondom a gyedet,ő megigényeli és dolgozik mindkettőnk?Tehát ő venné igénybe a gyed extrát.Ahogy számoltam dupla annyi gyedet kapna mint én.
2014. máj. 10. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt kalkuláld bele, hogy a gyed maximálva van, nem tudom pontosan az összeget, de 110-120 körül van azt hiszem. Emellett, ha nem jön el fizetés nélküli szabira, tehát dolgozik, akkor csak a 61. naptól kap gyedet majd.

[link]

2014. máj. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Nem gond a 61. Nap mert én már dolgoznék akkor és a fizetést kapnám ami már több mint amit most kapok.Vagy rosszul gondolom?
2014. máj. 10. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy betöltötte a gyerkőc az egy évet, mehet az apa gyedre, de csak a 61. naptól folyósítanak neki, vagy két hónapig valóban nem fog dolgozni.
2014. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!