Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED EXTRA aka diplomás GYED....

GYED EXTRA aka diplomás GYED. Első babámat október közepére várom. A diplomától már csak a gyakorlat választ el - ha átmegyek levelezőre, akkor 4 hét lenne csak. Így is jár a diplomás gyed?

Figyelt kérdés

Az előző négy félévben végig volt egyetemi jogviszonyom. Ha átmennék jövő félévre levelezőre, akkor még TALÁN beleférne a gyakorlat úgy, hogy egyben vagyok. :) Egyszerűbb lenne így, mint kisgyerek mellett. De kérdés: így is jár a diplomás gyed, hogy ha levelező tagozatról megyek el szülni? Állásom nincs, csak ilyen-olyan diákmelók, és nyilván nem szeretnék elesni gyedtől, tb-től, akármiktől. Sajnos abszolút nem értek ezekhez.

Köszönöm előre is, ha valaki válaszol!

Kérlek ne írjatok olyat, hogy "szerintem..." csak olyan válaszoljon, aki BIZTOSAN tudja!

Köszi még egyszer! :)


2014. máj. 11. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak nappalin jár.
2014. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van nappali tagozaton két aktív féléved, akkor jár.
2014. máj. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezen filóztam, hogy most még talán elmehetnék levezőre jövő félévre, mert két nappalis félévet kell felmutatni két éven belül... ajj, de a fene se érti ezeket a szakszövegeket. Egy könyvelő ismerős azt mondta, hogy ha átmennék jövő félévre levelezőre, akkor se tb, se gyed, se semmi nem járna.

Na mindegy, majd valahogy megoldom a baba mellett a tanulnivalókat :) köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 13. 19:27
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én most mentem át levelezőre és szeptemberben születik a lányom. Van bőven két nappalis félévem és mi úgy olvastuk, hogy jár a gyed. Mivel azt írja, hogy vagy fennáll a jogviszony vagy szünetel vagy a megszűnést után követő egy év. Ez olyan szerintem mintha befejezted volna a nappali képzést (tehát nem áll fenn jogviszony, az hogy levelezőn vagy nem lényeges), és eg éven belül szülsz utána tehát jár a gyed.
2014. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de levelezőn nem jár tb, mert akkor elvileg a munkáltatód fizeti... nem? és akkor te sem leszel biztosított szeptembertől. :/ szerintem kérdezz utána valahol!
2014. máj. 15. 22:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk én gyesen vagyok tehát tb-m van. Viszont így neked lehet tényleg nem jár:/
2014. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen, így te jól jártál :) de nekem első baba lesz. nagy kár, hogy nem tudom így megcsinálni. :(

köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 16. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!