Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy pályakezdő diplomás hogy...

Egy pályakezdő diplomás hogy tud elhelyezkedni, ha mindenhol követelmény a 3-5 év szakmai gyakorlat?

Figyelt kérdés
Gazdaság,- és vidékfejlesztő agrármérnöknek tanultam, a fő profil a pályázat és projektmenedzsment volt, és minden egyes szakmához vágó álláslehetőség 3-5 év gyakorlatot kér. Mit csinálhat egy pályakezdő? Menjen el bolti eladónak?:D
2011. márc. 1. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Helló! Az egyetem alatt nem kerestél gyakornoki lehetőségeket? Mert az is sokat számít+ismeretségeket köthettél volna szakmán belül. Én is így csináltam, bár én pénzügy-számvitelre jártam, már első év nyarán találtam egy szakmához viszonylag hasonló állást persze nem valami nagy összegért, de egyetem alatti gyakorlatnak tökéletes volt. én is pályakezdő vagyok de van már 2 év gyakorlatom, ez nagyon sokat számít. Sokkal jobb, ha már eleve úgy jössz ki az egyetemről, hogy nem csak az előirt szakmai gyakorlatod van meg.
2011. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

pályakezdőknek nem nagyon szoktak hírdetni. ennek az az oka, hogy pályakezdőket szakmai gyakorlatokon, diplomatervezésnél, iskolai állásbörzéken toboroznak.


ha valaki ezeken nem tud magának kezdő helyet szerezni, az valószínűleg nem véletlen...

2011. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Pofátlanul (a szó jó értelmében) küldd el bármilyen gyakorlatot követelő helyre az önéletrajzodat. Motivációs levélben meg legyen benne, hogy te könnyen, gyorsan tanulsz és szoksz bele új dolgokba, új helyzetekbe.

Annakidején rühelltem a menedzsment órákat, mert tökre haszontalannak tartottam. Utólag viszont köszönettel tartozok a tanárnak, hogy felkészített az életre... 1-2 hiányosság simán belefér a jelentkezésbe.

A jelentkezők közül úgysem lesz tökéletes. Sosem tudhatod, hogy épp ott, épp akkor nem az lesz a legkevésbé fontos, hogy valóban gyakorlatod legyen. Nem vesztesz a dolgon semmit. Lehet, hogy be sem hívnak interjúra. Lehet, hogy az interjún lesz 1-2 nehéz/kellemetlen kérdés a gyakorlat hiánya miatt. Ha ezt jól ki tudod védeni, meg tudod indokolni, hogy a gyakorlathiány ellenére te vagy a tökéletes jelölt, akkor viszont van állásod.

2011. márc. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az iskolai szakmai gyakorlat volt egy erős 3 hónap, nem több (ez alatt a gyakorlatot adót sem nyűgöztem le szakmai tudássommal, mert a seprésen és az adminisztratív munkán kívül nem sokkal bíztak meg:D). A mi sulinkban nem jártak pályakezdőket vadászni, ez is kiesett. Most hogy itt vagyok diplomával, erősen kaparhatom a kobakom hogy mit is csináljak. Valószínűleg sose fogok ebben a szakmában elhelyezkedni, ha így megy tovább.
2011. márc. 1. 15:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves 3. kommentező, valószínűleg az a legéletképesebb az én esetemben amit Ön írt. veszteni valóm úgy sincs. Köszönöm
2011. márc. 1. 15:55
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Pedig az is jó ötlet, hogy menj el állásbörzékre.

Kár, hogy egyetem mellett nem vállaltál munkát, mert akkor már lenne szakmai gyakorlatod. Én még csak másodéves vagyok, de már van egy év munkaviszonyom (azt meg igazán nem kell a munkáltató orrára kötni, hogy többet főztem kávét, mint szakmai munkát, valamint hogy csak heti egy nap dolgoztam. Papíron az egy év :))

2011. márc. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1, Hát igen, elszúrtam nem kicsit, nagyon, csak én is kis naiv főiskolásként, nem gondoltam mi lesz diploma után. Hát ez van.:(

2, Szarvas környékén nem igazán volt hova menni: Kecskemét-Békéscsaba 80-100 km, 8-9 óra után bajos eljárni:D.

De én is csak kifogásokat keresek, és nyavalygok:)

Köszönöm a válaszokat.

2011. márc. 1. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!