Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A beígért támogatások megvalós...

A beígért támogatások megvalósultak már?

Figyelt kérdés

Még nyáron volt egy ilyen felvetés, hogy az egyetemi éveket munkaviszonynak számítanák (ergó gyedet kaphatna minden legalább 2 éve egyetemista), bevezetnék a rigalmas gyedet, a majdnem 300ezer egyszeri támogatást. Ezekről azóta lehet tudni valamit? Van esély a megvalósulásukra?


Félreértés ne essék, nem segélyre akarok szülni, de ha arra várnék, hogy párommal mindketten befejezzük az egyetemet és több éves munkaviszonyt alakítsunk ki, 35 fölött lennénk az első gyereknél, ezt pedig semmiképpen sem szeretném.

Tudtok valamit ezekről a tervezetekről?


2014. máj. 13. 14:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*rugalmas
2014. máj. 13. 14:30
 2/14 anonim ***** válasza:

300 ezresből nem lett semmi. Gyed extra lett, minimálbér után jár a diplomás gyed egy évig.

Hogy hogy 35 lennél? Én 23 évesen kezdtem, szóval már én is kihagytam de így is végzek 28 évesen, utána 2 év munka és még csak 30 vagyok.

2014. máj. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
párom orvosnak tanul, 27 lesz, mire megkapja a diplomáját (jó esetben), utána még rezidens. nekem is MA után még egy 4 éves szakképzés, hogy teljes értékű legyen a diplomám.
2014. máj. 13. 14:36
 4/14 anonim ***** válasza:
De ki lesz orvos? Te? Ő? Mindketten? Ha párod orvosnak tanul (és ha te nem), miért kéne kivárnod amíg ő végez? A te munkaviszonyod alapján kapnád a normál gyedet nem az övé után.
2014. máj. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ő lesz orvos. jó nyilván, az én munkaviszonyom számít, ezt arra írtam, hogy mivel ezen az oldalon szeretnek azzal dobálózni, hogy segélyre ne szülj, és legyen száz éves munkaviszonyod saját lakással meg autóval, szóval erre írtam, hogy nálunk konkrétan erre még nagyon soká lenne lehetőség.
2014. máj. 13. 14:48
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ettől az anyaságitól már falnak megyek (már bocs!!) !!! Ráadásul írod, hogy milyen tanácsokkal dobálóznak ezen az oodalon... erről a témáról mégsem olvastál el egy kérdésre adott választ sem a "63278-ból"?!?
2014. máj. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

nem, őszintén szólva nem. belenéztem a kategóriába, az első 2 oldalon nem volt róla szó, így kiraktam a kérdést. a kommented másik részét nem értem, mire akar vonatkozni.

igaz, inkább a családi kapcsolatok kategóriában vagyok jártas, ott valóban ez a hozzáállás a gyerekvállalához.

2014. máj. 13. 15:00
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Végeztem az egyetemen. Van 3 év munkaviszonyom. Az MSC-t levelezőn végzem, mint a legtöbben. 25 vagyok és 3 hét múlva jön az első gyermekünk.

Férjem 27 éves 4 év munkaviszony mérnökként....Mondjuk lehet később kezdtétek a sulit, na meg az orvosi az osztatlan. Ha gyereket akar az ember mindenképp kéne előtte dolgozni. Miért nem használod ki a már kezedben lévő diplomádat. Itt nem arról van szó, hogy saját ház meg autó, bár tapasztalat szerint nem elérhetetlen, de annak a babának sok mindet meg kell venni! A 300 000-ból nem lett semmi. A GYED extra van, de az rátok nem vonatkozik. Előttem leírták, hogy minimálbér után kapnál GYEDet, ja és van az egyszeri anyasági az kb 64 000Ft....

2014. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

még nincs a kezemben a diploma, idén végzek, egyelőre tájékozódunk :)

és ha meglesz az alapdiplomám, azzal se megyek sokra. nyilván nem fogok otthon csücsülni vele, de teljesen biztos, hogy nem fogok tudni azzal elhelyezkedni. MA-t pedig mindenképp nappalin fogom csinálni, egyrészt mert nincs is levelező, másrészt pedig mert maximálisan megköveteli a gyakorlati részvételt a szakom.

ahogy olvasgattam, én úgy értelmeztem, hogy rám vonatkozna a GYED extra, nem?

2014. máj. 13. 18:58
 10/14 anonim ***** válasza:
A diplomás része igen. Minimálbér után jár egy évig a gyed. De az sem valami sok 50 ezer körül kapsz egy évig utána meg 2 évig 25 ezret, az semmire sem elég. Munkatapasztalat nélkül és egy gyerekkel végkép nem fogsz munkát kapni.
2014. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!