Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második gyermeknél is ugyanazo...

Második gyermeknél is ugyanazok a feltételek? GYES-GYED

Figyelt kérdés
Első gyermekem születése után pár nappal megszűnt a munkaviszonyom, amit egy munkaközvetítő által szereztem. Terhességem alatt táppénzen voltam, majd kisfiam születésének várható ideje előtt 28 nappal TGYÁS-t igényeltem. Azóta gyeden vagyok, amit szintén a munkaközvetítő által folyósítanak. Férjemmel nagyon szeretnénk egy kistesót a közeljövőben, de így, hogy megszűnt a munkaviszonyom, nem tudom mire vagyok jogosult abban az esetben, ha például a baba gyes alatt születik? Második gyermeknél is ugyanazok a feltételek, ha gyes alatt születne? Vagy szerencsésebb lenne a következő terhességem előtt munkába állni? Ebben az esetben hány bérezett nap szükséges a juttatásokhoz?
2014. máj. 14. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos mivel most passzív jogon kapod a gyedet, így ha nem dolgozol a második gyerkőc előtt csak a gyest fogod kapni (se tgyás, se gyed nem fog járni). A ledolgozott idő pedig min. 365 nap kell, hogy legyen, ha szeretnéd kapni az ellátást.
2014. máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgozol a 2. baba születése előtt újból 365 napot, akkor csak gyes jár, mivel nincs munkaviszonyod és passzív gyeden vagy.
2014. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnálatos, hogy pont az utólsó munkahelyemnél voltam határozott idejű szerződéssel és azt nem veszik figyelembe, hogy 38 évesen 19 év folyamatos munkeviszonyom volt. Ez esetben dobhatom a kukába. Ilyen világot élünk, el kell fgadni. Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 14. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!