Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen feltételek kellenek...

Milyen feltételek kellenek ahhoz hogy az apuka mehessen gyed vagy gyesre?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok. Ez is gondot jelent? És nekem bejelentett munkaviszony kell? vagy hogy van ez?
2012. júl. 16. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Házasnak nem kell lennie hozzá. Ha nem te igényled, akkor mindegy, hogy neked van e munkaviszonyod.

2012. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Neki kell bejelentett munkaviszony, neked nem.


Ugyanazok kellenek neki is, mint neked kellenének: 365 nap biztosítotti idő, és igényléskor élő munkaviszony.

2012. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. júl. 16. 15:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy itt kérdezek, de ezzel kapcsolatban szeretnék én is. Ha az apa igényli ezeket, akkor mellette táppénzre is el kell mennie, tehát ténylegesen otthon kell lennie a babával, vagy elég, ha ő igényli, dolgozik tovább, és én vagyok otthon?? :) Köszi
2012. júl. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha apa igényli a gyedet, akkor apa nem dolgozhat mellette.


Táppénz és gyed sem jár együtt. Ha ő kapja a gyedet, akkor otthon kell legyen a gyerekkel, mert a gyed a havi bér kiesésének ellentételezésére jár.

2012. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Értem. Köszi. :)
2012. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!