Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYED-en vagyok, miért nem...

Ha GYED-en vagyok, miért nem jár juttatás a szép kártyámra?

Figyelt kérdés

A munkahelyem eddig mindig utalt rá pénzt. Most, hogy eljöttem gyedre, most már megvan a kislányom is, nem utalnak egy forintot sem, és a gyermeknek nagyon sok mindent abból tudnék csak megvenni.

Nem küldtek egy sort sem arról, hogy miért nem jár, ha egyáltalán így van.

Valaki van hasonló helyzetben? Vagy netán GYED-en van, és mégis kap?

Van erre valami jogszabály?

Köszönöm a segítséget!


2014. máj. 20. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Tuti h van rá vmi szabály, h ilyenkor nem jár.

Én utalványt kaptam, de amióta gyeden vagyok, én sem kapom.

Jól jönne pedig...:)

2014. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert fizetés nélküli szabadságon vagy jogilag, így nem jár.
2014. máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pont most találtam meg:

Hasznos információ, hogy a munkáltatónak lehetősége van a cafeteria szüneteltetésére is. Ez általában GYES, GYED ideje alatt, illetve 3 hónapot meghaladó betegség, vagy egyéb távollét során történhet, a 91. napot követő időtartamtól kezdődik. Amennyiben a távollét, vagy a szüneteltetés indoka megszűnik, a dolgozó újra jogosulttá válik a béren kívüli juttatásra.

Pedig tényleg nagyon jól jönne, sőt szüneteltetik az étkezési utalványt is, pedig az is 8000 Ft, ami nekünk nem kevés pénz.

Köszi a segítséget!

2014. máj. 20. 20:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha év közben jöttél volna el gyedre, akkor a gyed idoszakara elore ev elejen kiutalt osszeget visszavennek. A ferjem jart igy. Juniustol gyeden lesz, igy 7 havit vissza kell fizetnie, amit ugy oldanak meg, hogy az utolso fizetese annyival kevesebb lesz, mert gyed idejere nem jar.
2014. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Én most tgyáson vagyok, még kapom az Erzsébet-utalványt, de amint gyedre megyek, megvonják. Sajnos a munkáltató megteheti!
2014. máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a válasszal nem leszek népszerű, de azért leírom :-).


Persze, hogy jól jönne mindenkinek ha kapná, de a gyed alatt fizetés nélküli szabin vagy. Ha teszem fel, nem gyedre mentél volna, hanem "csak" más okból fizetés nélkülire mennél, akkor is járnia kéne?


Számomra teljesen egyértelmű volt, hogy gyed és gyes alatt nem jár nekem semmilyen cafetéria.

2014. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóval értek egyet. Persze, hogy nem jár a fizu nélküli szabi idejére, hiszen ilyenkor tulajdonképpen nem vagy állományban, ilyenkor úgy kezelnek, mintha nem is dolgoznál ott, tulajdonképpen ilyenkor nem is létezel a cég számára. És ez helyén is van, miért kapnál juttatást mikor nem csinálsz semmit? Én pl a tgyás alatt sem kaptam már, de nem is reklamáltam érte, én helyénvalónak érzem, ha nem végzek munkát akkor nem kapok érte semmit.
2014. máj. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!