Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor "érdemes" gyereket szülnöm?

Mikor "érdemes" gyereket szülnöm?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves lányom és kis tesót szeretnénk minél hamarabb. A gondom az, hogy 2014.01.02-től van csak munkaviszonyom. (a lányommal csak gyes-re voltam jogosult)Kérdésem az lenne, hogy a 365 napba beleszámít a terhesen végzett munka... és mennyi lenne a gyedem? br.118000 ft. a fizetésem.
2014. jún. 2. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha most állapotos leszel és elmész táppénzre (attól függ milyen meló) akkor már jogosult leszel a gyedre! A táppénzes időszak is munkaviszony!

Én 125ezer forintra voltam bejelentve 2 évig és így az első 6 hónapban 92-96ezer Ft között kaptam TGYÁS-t,utána a GYED-em :84ezer Ft lett.

Ilyesmi összeget fogsz kapni te is.

(Ha terhesen dolgozol az is beleszámít)

2014. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze beleszámít, ha terhesen dolgozol és a táppénz ideje is biztosított napnak számít.

Tgyás kb. 70 ezer, gyed kb. 61 ezer, ha nem veszel igénybe adókedvezményt.

Viszont a gyedet nem fogod a gyerek 2 éves koráig kapni, mert ahhoz 562 biztosított nap kell. Ha úgy szülsz, hogy több mint 562 biztosított napod van, akkor jár a gyerek 2 éves koráig a gyed, de ha pl. 450 napod lesz, akkor a tgyás lejárta után 450 napig kapsz gyedet.

2014. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ezek szerint kb.1,5 év munkaviszony után kellene szülnom??? Most van 5 hónapom➕9honap terhesség es akkor még Kb.4 hónap kellene? Értitek a zagyvasagom??? 😊
2014. jún. 4. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!