Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Érdemes a mai világban gyereke...

Érdemes a mai világban gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

6 éves korában egy okostelefon, 10 éves korában Laptop. Ha nincs, a többi lenézi, kiközösíti. Nem vagy menő, nem leszel a barátunk. Ha konzervatív módon nevelik a szülei, akkor is kiközösítik. Úgyis megy egyik a másik után, bekerülnek a körbe. Nem szabad elkényeztetni? úgyis megkapja ebben a világban ezeket a tárgyakat, mert a gyerek érdekeit kell nézni, hogy ne közösítsék ki. És ahogy piacra dobnak megint valami még modernebbet, máris kell az is nekik. Ebben a média is közre játszik. Pláne az a bizonyos csatorna, ahol ezek a tárgyak és a divat megy mindig műsoron és reklámban.


Fiam, nézzed az M1-et, vagy nézzél dokumentumfilmeket, olvass. Hiába, úgyis belekerülnek az örvénybe.


És miből fizessük meg nekik ezt a sok modern tárgyat, ami csak arra kell nekik, hogy menőnek érezhessék magukat, meg mutogathassák egymásnak, hogy nekem jobb van, mint neked. Akkor a másik is felszólal, hogy annak jobb van, mint nekem, akkor nekem meg még modernebb kell és drágább.



2014. márc. 17. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Meg kell tanítani nekik, mik az igazi értékek.
2014. márc. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Igen, 1-es, csak sajna nem minden szülő gondolkodik így. :S
2014. márc. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
97%
belé kell nevelni a könyvek szeretetét és a tudásvágyat, osztán onnantó' má' neveli saját magát.
2014. márc. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. márc. 18. 00:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező a te nagymamádnak meg nem volt internete akkor neked minek van. Nem hogy a nagyidnak nem volt tv-je nagy valószínűséggel a te korodban még anyukádnak sem volt színes tv-je akkor neked minek?


Változik a világ, igen de magad is élsz az előnyeivel, akkor természetes hogy a gyereked is.


Az meg, hogy mindig új kell az csak nevelés kérdése. Meg az olvasás is, ha látja a szülőket olvasni ő is akar majd, de ha csak gépezni látja őket persze hogy ő is csak azt akar.

2014. márc. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elromlik ez a világ még jobban és ebben a média nagyon belesegít.
2014. márc. 18. 02:50
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajnos mindenki, már a 60 évesek is a meztelen testeket bámulják a tv-kben. Én meg már megundorodtam ezektől a meztelen emberektől, akik folyton csak egymásra másznak.


Inkább nézem a Dunát, M1-et, ahol még fontos a belső érték, nem a siker, pompa, és a csillogás.

2014. márc. 18. 02:59
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

Mondjuk nem kell birkának nevelni a gyereket és akkor nem a média irányítja.

Aki ennyire ágál a média ellen, annak semmi kritikai érzéke nincs, szűrő nélkül beenged mindent, amit lát/hall?


Egyszerűen példamutatással kell nevelni a gyereket, kialakítani benne a mérlegelés, kritika képességét - máris meg van oldva a helyzet.


VAgy lehet nevelés nélkül hagyni felnőni, kiírtani csírájában a gondolkodás képességét - akkor valóban megkérdőjelezés nélkül fogja befogadni az információkat. A leendő politikusok biztos örülni fognak neki, ő lesz az eszményi választópolgár.

2014. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

1vagyok. 24 éves vagyok, a férjem 27, a fiam 1 éves. Mi is dokufilmeket nézünk, NatGeo, Spektrum, Discovery csoport.

Mi ezeket szeretjük, de én nem hiszem, h ez mérvadó. Ha jól nevelted a gyerekedet, akkor hibázni ugyan hibázhat, de rossz útra nem fog térni. Meg ilyenről nem is hallottam, h 6 éves gyereknek okosteló, nekem sem az van, pedig megtehetném, nincs rá szükségem.

2014. márc. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, lehet én már nem az a generáció vagyok, de: én 7 évesen kaptam egy felcsúsztathetós mobilt, akkor voltam másodikos. Igaz, akkor még nem voltak okostelefonok, de azért pont a béna kategória volt, viszont imádtam. 13 éves koromban lett az első érintőképernyősöm, de az sem volt még okosteló. Pedig akkor már a kis 9 évesek is Iphoneal mászkáltak, de nekem az jó volt, ami volt. Most saját pênzből vettem egy okosat. Ez sem nagy márka, nem lehet vele menőzni, de nekem a kamera miatt kellett. Boldog vagyok vele, lehet, hogy nem samsung vagy ilyesmi, de jó. Nem közösítettek ki érte. Az egyik osztálytársam meg 12 évesen azzal a tipikus nagymama-nokiával járt mindenhova. Nem közösítették ki. Engem sem.

A 7 éves húgomnak sincs telefonja, oviba minek az neki? Én sem vennék az ilyen fiatal gyerekemnek, ha kiközösítenék emiatt, akkor beszélnék a szülőkkel, hogy talán nem ártana más értékeket nevelni a gyerekbe, mielőtt késő lenne. Szerintem is kiakasztó, hogy az ovisok tablettel meg okostelefonnal játszanak, én 8 éve voltam ovis, de akkor mi még nagyban játszottunk kint. Valószínűleg kierőszakolnám, vagy olyan oviba vinném a picit, ahol nem szabad nekik telefonozni. Nem kell az nekik.

Közel sem vagyok felnőtt, de szerintem mindenképpen megéri gyereket szülni. Persze, megvannak a generációs problémák, negatívumok, de attól még rengeteg pozitív dologgal jár a gyermekvállalás (gondolom). Én mindenesetre szeretnék szülni később.

2014. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!