Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen kirúghatnak próbaidő...

Terhesen kirúghatnak próbaidő alatt ilyen esetben is?

Figyelt kérdés
Kölcsönző cégen keresztül dolgoztam egy cégnél már 1 éve határozatlan szerződéssel. Nem rég jó pár embert átvett a cég belső állományba, mondván, hogy velünk megvannak elégedve. A gond ezzel csak az, hogy 6 hónapos határozott idejű a szerződés, 3 hónap újrainduló próbaidővel. Tudom törvény szerint elküldhetnének. De ilyen esetben be lehet bizonyítani, hogy a terhesség miatt küldtek el? Ugyanis a munkámmal meg vannak elégedve, fizu emelést is kaptam.

2014. márc. 15. 11:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Még el se küldtek. A probaidő meg probaidő.
2014. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem rúgnak ki, egyszerűen lejár a szerződésed és ennyi. Nem véletlen dolog ez a hat hónapos szerződés.Sajnos hála a kormányunk új munkatörvényének semmi jogbiztonság nincs a dolgozónak.
2014. márc. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő...

Nem rugnak ki, egyszerűen csak nem hosszabítják meg a szerződésedet. Nem kell megindokolni, hogy miért nem. :(

2014. márc. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A 3 hónapos próbaidő alatt indokolás nélkül elküldhetnek, 6 hónap leteltével pedig megteheti, hogy nem hosszabbítja meg a szerződést. Tehát terhesség ide vagy oda, ezeken túl semmi nem véd, csak a 3 és 6 hónap közötti időtartamban vagy védett...
2014. márc. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
simán csak lejár a szerződés és kész! Te nem tehetsz semmit!!
2014. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És nem feltűnő, hogy 1 évig minden rendben volt, most még fizuemelés is stb é terhesség esetén meg elküldenek? Nem kell megindokolni de a terhesség nem lehet ok. Ezt nem lehet bebizonyítani, hogy nem terhesen jó valaki, ha terhes lesz akkor meg elküldik?
2014. márc. 15. 12:19
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetsz semmit, próbaidő alatt bármikor felmondhatnak, nem kell megindokolni, ezzel egy munkaügyi bíróság sem foglalkozna. Ha pedig lejár a szerződésed, egyszerűen nem hosszabbítják meg, ez nem törvény ellenes. Csak akkor vagy védett, ha határozatlan a munkaszerződésed és írásban bejelented a terhességet.
2014. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Minden indoklás, következmeny nelkül elbocsáthat, megteheti.

Nézd munkálratói szemmel. Terhes vagy, nem tudod úgyvégezni a munkád, Eljársz vizsgálatokra...hiányzol munkából!

Elmész betegre, nem dolgozol, a munkáltatónak mégis fizetnie kell utánnad a táppénzt, hol ott nem végzel neki munkát, a semmiért fizet.

Majd ha visza mész dolgozni GYED után, a felgyűlt szabikat is fizetheti ki, szóval 1 hónapnyi fizut ad neked a semmire.

Ezért nem

akarnak kismamát alkalmazni...

2014. márc. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tehát ezért ne szüljön senki gyereket, mert munkáltató szemmel kell nézni a világot. És ha munkáltatónak is vannak gyerekei, akkor a terhes feleségére is így nézne?


Értem az utolsót, hogy ilyen a világ, így bánnak a kismamákkal. De szerintem ez nem a normális felfogás. Nem mindenki kismama egy cégnél, és ha esetleg valaki évek után úgy dönt babát akar, nem kéne úgy tekinteni rá, mint selejtes valamire, ami már semmire nem jó. Igen elmegy GYED-re de ha 2 év után visszamegy dolgozni, ugyan úgy el tudja látni a munkáját, mint azelőtt. Az ember ügyessége, megbízhatósága nem változik meg, attól mert gyereke lesz. Szomorú a világ, hogy itt tartunk...

2014. márc. 15. 13:00
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

En is terhes voltam amikor lejart a hatarozott ideju szerzodesem, volt is para hogy mikor szuletik a gyerek, hogy meg biztositott legyek.


Az lesz meg jo amikor kisgyerekes anyakent keresel allast, annal az is jobb ha azt mondod lepras fertozo tudobeteg vagy.

2014. márc. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!