Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » VESZPRÉMI anyukák tanácsára...

VESZPRÉMI anyukák tanácsára lenne szükségem. Hol és mit tudok igényelni? (GYÁS, GYED, stb. )

Figyelt kérdés

36 hetes kismama vagyok és eléggé belezavarodtam ezekbe a dolgokba.

Sajnos a munkáltatóm kirúgott, mikor megtudta, h állapotos vagyok, így az egy év munkaviszonyom nincs meg. Azt hiszem, ez a gyeshez kellene. Egy hónap hiányzikl, nem tudom, így megéri próbálkozni? Eleve milyen papírokat és hova kell beadnom? Előre is köszönöm a segítségeket! :)



2014. júl. 1. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyes az alanyi jogon jár. tgyáshoz és gyedhez munkaviszony kell a szülés pillanatában is. ha határozatlan szerződésed volt mikor be jelentetted a terhességet akkor nem rúghat ki. menny be a munkaügyi központba hátha ott tudnak segíteni valamit illetve az önkormányzathoz hogy a tb intézzék el hogy ne neked keljen fizetni magad után. amúgy veszprémi vagyok :)
2014. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg az 1 év munkaviszonyod szülést megelőző 2 évben, akkor nem vagy jogosult tgyára és gyedre, ami a bruttó fizud 70%-a lenne. Ha szüléskor sem lesz munkahely, akkor méltányossági jogon sem kérheted.

Gyesre, családi pótlékra és egyszeri anyasági támogatásra leszel jogosult. Mind a hármat a Magyar Államkincstárban lehet igényelni, miután a baba megszületett és megkaptad a születési anyakönyvi kivonatát és a TAJ kártyáját.

Gyes: 25.650 Ft /hó

Családi pótlék: 12 ezer körül/hó

Anyasági: 64.125 Ft, egyszeri juttatás.

2014. júl. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek! :)
2014. júl. 2. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!