Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyenlőre nem vagyok jártas...

Egyenlőre nem vagyok jártas az ilyen dolgokban, ezért lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Ha meg van a 365 munkaviszonyom, és munkanélkülinek vagyok beregisztrálva a munkaügyre, közben az első gyermekemet várom, milyen támogatásokat kaphatok?

Köszönöm a válaszokat! :)


2014. júl. 21. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kaphatod a gyedet az elmúlt időszak alapján számolva. Nekem 12 napot számoltak rosszul így beintettek és kapom a gyest ami kőkemény 40 ezer a családival :/
2014. júl. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikorra várod a babát? Álláskeresési járadékot kapsz a munkanélküliből? Ha igen és akarsz kapni tgyást, gyedet, akkor a járadék folyósítását szüneteltesd és a szülés előtt kérd újra. Mert ha nem így teszel vagy nem is jár neked a járadék akkor csak gyest fogsz kapni.
2014. júl. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

csak akkor jár pénzbeli ellátás, ha a jogosultság kezdetén ellátást kapsz a munkaügyiből. A regisztráció nem elég hozzá, álláskeresésiben kell részesülnöd.

Arra kell figyelni, hogy az álláskeresési és a tgys egy napig párhumazomsan jár, éppen azért, hogy gyedre is jogosult légy utána.

2014. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A tesztem pozitív lett, most megyek nődokihoz hogy megerősítse illetve bejelentkezni a munkaügyre, mert elbocsátottak a munkahelyemről. Ezért is vagyok kíváncsi, hogy milyen lesz a kis jövőnk. :)
2014. júl. 22. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:
na várj, most nem küldhetnek el, csak ha határozott idejű szerződésed lejár.
2014. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!