Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Új munkahelyről mennyi idő...

Új munkahelyről mennyi idő után "illik" szabadságra menni terhesség miatt?

Figyelt kérdés

Kicsit furán hangzik a kérdés, a helyzet a következő:

Még idén áthelyeznek a cég, egy másik telephelyére,határozatlan szerződéssel,próbaidő nélkül. Az éveim megvannak, 2012 óta dolgozom.

Lassan tervezzük a baba-projektet,de nem tudom mennyi időt illene eltöltenem az új helyen.

25N



2014. aug. 3. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én úgy gondolkodtam anno,hogy egy év.De nekem májusban költözés miatt munkahelyet kellett váltanom,és mint utólag kiderült már akkor terhes voltam.De toleránsan kezelték.
2014. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

szerintem nincs ilyen hogy illik. Lehet lehúzol ott akár 5 évet mire terhes leszel, aztán ki tudja mennyire vesznek vissza.....

Szóval vágjatok bele, lehet nem is jön olyan könnyen össze. Ha meg mégis akkor meg nem dolgoztál ott sokáig, de akkor sincs semmi garancia arra hogy visszavesznek, ha több évet lehúzol ott.

Annyi, hogy amíg ott vagy végezd a munkád jól stb. így ha hamar is eljössz azért mégiscsak megtettél mindent.

2014. aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ahonnan átjövök, ott szerződéssel voltam egy Gyesen lévő kismama helyett, aki most visszajön. Az új helyen lett üresedés, így áttettek oda. Ez alapján talán visszavennének engem is, mivel itt már én is véglegesítve leszek.


Köszönöm a válaszokat, várom a továbbiakat!

2014. aug. 3. 22:25
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy gondolom egy évet illene,és az amíg gyed-en vagy is illene érdeklődni beszélni volt munkatársakkal, nem csak 3 év után megjelenni mint sokan csinálják.
2014. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanilyen helyzetben voltam, mint te. Március 1-én mentem az új helyre, novemberben kezdtünk próbálkozni a babával, még abban a hónapban terhes is lettem. Tehát 9 hónapot vártam. 8 hetesen veszélyeztetett lettem, január óta nem dolgozom. (kórházban voltam, nem csak nem akartam dolgozni) A munkahelyre havonta bejárok, neten sokat segítek nekik, betanítottam a helyettesemet. Főnökömék visszavárnak, próbáltam velük korrekt lenni, amennyire adott helyzetben lehetett.
2014. aug. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem meg ha felvesznek valakit a helyére és azzal meg vannak elégedve majd, akkor ő kb 2-3 évis is ott dolgozik, akkor a kérdező mégha 1 évet le is húz ott, akkor sem biztos, hogy őt fogják oda visszavárni.

Persze van hogy valakit határozott idővel vesznek fel a gyedes helyére, akkor jobb a helyzet.

2014. aug. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én például rendesen dolgoztam amíg terhes nem lettem, bár viszonylag új kolléga voltam. Amíg itthon voltam tartottam a kapcsolatot a többiekkel, bent is voltunk a gyerekkel többször is. Mégsem vettek vissza, oda ahonnan eljöttem, bár más pozicióban dolgozhatok aminek viszont örülök.
2014. aug. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor teherbe esel, nem jön a baba gombnyomásra:)
2014. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igazad van utolsó, azt hiszem jobb az ilyesmit Istenre bízni. ;)
2014. aug. 15. 18:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Volt munkám,szerettem , régebben ott dolgoztam, férjhez mentem ,próbálkoztunk. Bejött egy új eljárás a cégnél,azzal megszűnt a munkaköröm, munkahelyem...Új munkát kerestem, akkor még nem tudtam hogy terhes vagyok.

Próba idő 3 hónap. Annak lejárta előtt szóltam és jeleztem hogy megértem ha ennek tekintetében nem hosszabbítanak meg.Azt mondták ezen nem fog múlni és így is lett.

2 évig voltam otthon ,de vissza már nem akartak venni,egyéb okok miatt.

Nem érzem magam hibásnak.

Ha a körülményekre várok a mai napig nincs gyermekem és ki tudja mikor meddig lehet még....

Munkahelyed lehet ...

2014. szept. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!