Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A helyzetem a következő. Jó így?

A helyzetem a következő. Jó így?

Figyelt kérdés
Most vagyok 6 hónapos terhes, a szerződésem szeptember végéig szól,365 nap megvan, utána októbertől szeretne a munkahelyem segíteni, hogy kapjam a GYED-et, megbízási szerződést kötne velem, hogy legyek bejelentve. Viszont szeptembertől kezdeném a szabikat kivenni, táppénzre menni és utána igénybe venni a tgyást. Lehetséges ez így?
2014. aug. 11. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Miert nem kot rendesen uj szerzodest a szules varhato idopontjaig?
2014. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megbízási szerződés nem számít munkaviszonynak. csak gyest fogsz kapni
2014. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Második, keress olyan témát, amiben otthon vagy, és válaszolj ott.


Pénzbeli ellátáshoz nem munkaviszony kell, hanem biztosítási jogviszony, az pedig megbízási szerződéssel is megoldható, ha a megbízási díj eléri egy hónapra a minimálbér 30%-át, illetve egy napra annak harmincadrészét. Ebben az esetben biztosítottá válsz, a foglalkoztató köteles járulékot vonni a béredből.

Én ennek sok értelmét nem látom, inkább ugyanezért a pénzért hosszabbítsa meg a szerződésed.

2014. aug. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Illetve táppénzre csak addig mehetsz, amíg a munkaviszonyod tart.

Én a munkáltató helyében meghosszabbítanám a szerződésed szülésig, októbertől menj el tp-re, így a tp harmadát kell fizetniük, ami kevesebb, mint a biztosítottsághoz szükséges minimálbér 30%, plusz munkáltatói adóteher.

2014. aug. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az kimaradt h közfoglalkoztatott vagyok,így csak ez a megoldás maradhat
2014. aug. 11. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!