Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Veszélybe került gyermekeim...

Veszélybe került gyermekeim létfenntartása mit tehetek?

Figyelt kérdés
Egyedülálló szülőként nevelem (gyerektartás nélkül) tartósan beteg egy éves kislányom, és egy középsúlyos fogyatékos nevelőszülője, gyámja vagyok. Válás utáni lakóhelyváltozás és így iskolaváltás miatt az államkincstár nem folyósít semmiféle támogatást gyermekem részére októberig, és a gyámhivatal (ahova eddig tartoztunk, egész nyáron nem folyóstott támogatást, mindenféle segítséget megtagad, minősíthetetlen hangnemben, és már előre megtagadja azt az összeget, ami jogosan megilletné fogyatékos gyermekem visszamenőleg. Az új gyámhivatal nem tudod még jó darabig fogadni bennünket. Mi tehetek?

2014. aug. 14. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Beperled az apát gyerektartásért, miért nem fizet?
2014. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Iagzából te tehetsz erről a lehetetlen helyzetről, mert neked kellett volna ezt előre átgondolni, hogy mi hogy lesz!

De pl. Azt nem értem, hogy ha számlára kapod pl. A kicsi után a családipotlékot, a gyest, akkor azt kapnod kéne tovább is ugyan úgy, csak egy címvaltozást kellett volna bejelentened, valamint a válásról a papírokat mellèkelni, hogy egyedül neveled.

A másik gyerek dolga meg külön lap, mert ha hivatalosan gyám vagy, nem tudom hogy vér szeinti családból került hozzád, vagy állami gondozásból, de gondolkodom a gyemügyet értesíteni kellett előre hogy elköltöztök, s akkor kell volna ott tisztázni hogy mi lesz, hogy lesz, s most ha nem fizetnek, akkor jelezni kell, hogy így nem tudod eltartani a gyereket, vissza adod állami gondozásba, s majd akkor rögtön csinálnak valamit, csak hogy ne kerüljön vissza.

Ilyen meg nincs hogy az sllamkincstáe nem fizet októberig!

Menj be, kérdezd meg miért nem fizet, kérdezd milyen papír hiányzik, pótold, s utalnak!

2014. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Az egy eves az milyen iskolaba jar?
2014. aug. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. válaszadó: igen, de az minimum 3 hónap mire elkezdődik

2. válaszadó: mit kellett volna előre elgondolnom? mit hibáztam? mindent 2 hónapja jelentettem,minden hivatalos papírt elintéztem. A kicsi után kapok 50 ezer Ft-ot, ami a kicsire sem elég, nem tudok abból még egy gyermeket eltartani. Az államkincstárt és a gyámhivatalt is 2 hónapja hivatalosan értesítettem, nem tudom, hogy miből szűrted le azt, hogy trehány lennék. Az összes hivatalban azt mondták, hogy iskolaváltás ás lakhelyváltozás miatt októbernél előbb nem folyósítanak támogatást, ez a szabály, ha nem hiszed kérdezd meg tőlük. Én mindent elküldtem amit kértek, megkérdeztem, ezt felelték. Sőt a gyámhivatal azt mondta, hogy visszamenőleg sem fognak utalni semmit sem. Nem érdekli őket, hogy nem tudom eltartani a beteg állami gondozott gyermeket.

3. válaszadó: nyilván nem az egyéves jár iskolába....

2014. aug. 15. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!