Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott munkaszerződés...

Határozott munkaszerződés terhesség alatt lejár?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy határozott idejű munkaszerződésem november végén lejár,mikor 5 hónapos terhes leszek.Tudom nem korrekt,de 10 éve becsületesen dolgozom(nem egy helyen),és a munkáltató pont a kismamák miatt mostmár mindig csak egy éves munkaszerződéseket köt,de nem jeleskedik a pontosságban,tavaly is több hónap után kaptam munkaszerződést,mikor már többször szóltam hogy lejárt.Szóval,tudtommal határozatlanná válik,ha egy napot is tovább dolgozok.Mit tegyek,titkoljam addig el?Mert ha bejelentem,tuti nem hosszabbátja meg,miért tenné,vagy ha meg is hosszabbítaná a karácsonyi forgalom miatt,három honap próbaidővel tenm,ami alatt szintén bármikor elbocsájthat.De így elesek a tgyástól és a gyedtől,amitől nem szeretnék,ha mód van rá!Segítségeteket előre is köszönöm!
2014. aug. 27. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A 3. hosszabbítás után automatikusan határozatlanná válik a szerződés.
2014. aug. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én mindenhol úgy olvastam,hogy az ötödik után. :-(
2014. aug. 27. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy komolyabban utána kellene olvasni. Nekünk a lakáshitel miatt kellett 2,5 éve utánajárni, mert a páromnak is mindig csak 1 évre adtak határozott szerződést (arra pedig a bank nem ad hitelt), akkor a banki ügyintéző megnyugtatott minket, hogy a 3. hosszabbítás után automatikusan határozatlanná vált a szerződés.
2014. aug. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem válik automatikusan határozatlanná.Az új törvényben már ez a kritérium nincs benne.

"A határozott idejű munkaviszony tartama az öt évet nem haladhatja meg, ideértve a meghosszabbított és az előző határozott időre kötött munkaszerződés megszűnésétől számított hat hónapon belül létesített újabb határozott tartamú munkaviszony tartamát is.A határozott idejű munkaviszony szabályozásánál a legfőbb eltérés a régi törvényhez képest, hogy nem rendelkezik a munkaviszony határozatlan idejűvé alakulásáról. Emlékeztetőül, ha a határozott idejű munkaviszony lejártával a munkavállaló közvetlen vezetője tudtával egy napot továbbdolgozott, a munkaviszony határozatlan idejűvé alakult. Ez a szabály az új törvényben már nem található meg."

2014. aug. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

5 hónapos terhességet azért elég nehéz eltitkolni, főleg ha már környezetébe volt terhes nő és ahogy írod direkt ez miatt csinálja akkor észre fog venni egy több mint félidős terhességet.

Másik munkahelyet kellett volna még keresni terhesség előtt.

Mert ezt így kivitelezni elég nehéz lesz.

2014. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!