Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha gyed után szeretném kivenni...

Ha gyed után szeretném kivenni a felgyűlt szabikat, azt hogyan számolják és milyen bérrel?

Figyelt kérdés
A legnagyobb gyerkőc 2010-ben született, a kicsi 2012-ben. A kettő között nem vettem ki szabit nem mentem vissza dolgozni. A főnököm szerint ezért a második gyerkőc után sem a tgyás idejére sem a gyed fél évére nem jár szabi (én ezt nem így tudom, így inkább kérdezősködök kicsit). A másik, ami nem tetszik, hogy a benntmaradt szabikat a régi fizetésemmel akarja kifizetni, az akkori garantált bérminimummal. Ilyen esetben nem kellene előbb "felemelnie" a béremet legalább a garantált bérminimumig és azzal kifizetni?
2014. aug. 29. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A szabi mennyiségéről nem tudok nyilatkozni. Viszont a gyed után, mikor megkezded a szabit, akkor már emelt bért kell, hogy kapjál. Én 2012. szeptemberében szültem. Kaptam fizetésemelést azóta (most hirtelen nem emlékszem, hogy idén vagy tavaly január 1-től, de szerintem idén), erről papírt kaptam. Most megyek majd vissza dolgozni, kezdem a szabim, de már az emelt fizetéssel!
2014. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 aHermann ***** válasza:

Szia!

A szabid mennyisége attól is függ, hogy kivetted-e az összes szabit 2010-ben.

Nekünk 2010. decemberében és 2012. augusztusában születtek a gyerkőcök.

A nagy után a Tgyás teljes idejére, míg a Gyed 1. évére kaptam meg a szabikat, a kicsire tgyás teljes ideje + Gyed első fél évére. Emellett 2013-tól már a gyerekek után is jár 4 nap szabi (korábban apa vette igénybe). Így egy rakat felgyülemlett szabim lett, és még az időarányos idei + a gyerek idei nincs is benne. A szabi idejére már az új bért kapom, mert a távollétem alatt emelkedett a fizum.

Igaz én a közigazgatásban dolgozom, de ezek a szabályok mindenkire vonatkoznak (szabadság mértéke tgyás, gyed alatt, és a fizu emelése, ha az azonos munkakörű bérét emelték).

2014. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!