Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor emelkedik a minimálbérre...

Mikor emelkedik a minimálbérrel együtt a maximum gyed és mikor nem?

Figyelt kérdés

2014. szept. 30. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Emelik államilag általában év elején( idén nem fogják mert már arra rég meglesz az őszi választás is), vagy nem emelik akkor nem.
2014. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem érted a kérdésemet, de köszönöm a választ...


A kérdés az, hogy valóban akkor emelkedik egy maximum gyedesnek a gyed a minimálbérrel együtt, ha az ellátás 180 bérezett nap után lett megállapítva? Tehát igaz -e, hogy annak aki táppénzen, gyeden, tgyáson volt, és emiatt 180 napnál kevesebb bérezett nap után állapították meg a gyedet, annak végig ugyanazt az összeget kell kapnia és akkor sem kapja meg az emelést, ha a szerződés szerinti bére alapján megkapná?

2014. szept. 30. 13:10
 3/7 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam ki a kérdést... mikor kapod meg a megemelt max gyedet és mikor nem ez a kérdés
2014. szept. 30. 14:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Max. gyedet akkor kapsz, ha a bruttó béred vagy az átlag bruttó béred, amit megállapítanak, eléri vagy meghaladja a minimálbér kétszeresét. Idén 101500 Ft a minimálbér, ennek a kétszerese 203 ezer forint. Ha a bruttód ennyi vagy ennél több, akkor jár a max. gyed, vagyis a 203 ezernek a 70%-a.

Ha van 180 bérezett napod, akkor bruttó átlagbért számolnak, melybe beletartozik a túlóra, pótlékok, prémium, ha ezekkel együtt meghaladod a 203 ezer forintot, akkor max. gyed jár.

Ha táppénz, tgyás, gyed miatt nincs 180 bérezett napod, akkor szerződés szerinti bért néznek. Ha az pl. 180 ezer forint, akkor nem jár a max. gyed, hanem a 180 ezernek a 70%-a.

2014. okt. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szia! köszi a választ. a helyzet nálam az, hogy sokat voltam táppénzen szülés előtt, ezért abban az évben csak 122 bérezett napom volt. a bruttóm 350 volt akkor és megkaptam a 137200at, 2013 februártól voltam gyeden. most vettem észre, hogy 2014ben a gyed maximuma 142100 Ft lett, ami járna nekem a bérem alapján. de azt mondják, hogy mégsem jár, mert hogy annak akinek nem volt 180 bérezett napja táppénz, tgyás vagy gyed miatt, annak nem emelnek akkor sem, ha amúgy a szerződés szerinti bér alapján kéne. ez érdekelne, hogy tényleg így van, vagy sem. küldtek nekem idézeteket az egészségbiztosítási törvényből, de nem jön le nekem abból, hogy ez nekem nem jár... amit meg hozzátoldottak, hogy olyankor nem kell felülvizsgálni január 15-ig, ha nincs 180 bérezett nap, azt pedig nem találom a törvényben és a gyed tájékoztatóban sincs erre utalás.
2014. okt. 1. 10:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, jól írják, neked nem fog emelkedni, mert nem volt 180 bérezett napod.

Itt egy válaszadó nagyon jól leírja: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g..

2014. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, közben megkérdeztem egy bérszámfejtőt, mert a sajátunkban nem annyira bízom és ő is ezt mondta. amúgy meg személyesen bementem az oephez és fogalmuk nem volt az egészről...
2014. okt. 2. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!