Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott idejű szerződés,...

Szeditke33 kérdése:

Határozott idejű szerződés, tgyás gyed?

Figyelt kérdés

Jelenleg 17. hetes terhes vagyok. A szerződésem 2014 nov 30-ig szól. A szülés várható ideje, 2015 március.

Kérdésem, hogy hogyan csináljam, hogy legyen tgyásom, gyedem?

Ha nem hosszabbít a munkáltatóm, mikor menjek táppénzre?

Biztos hogy a táppénz és munkanélküli közötti időszak lehet megszakítással?

Köszönöm előre is.



2014. okt. 13. 10:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, az 1év munkaviszony meglesz 2014-ben, de 2013-ban is volt szerintem 1év munkaviszonyom, előtte viszont 12 év folyamatosan.
2014. okt. 13. 10:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Táppénzre nem tudsz menni a szerződéses lejárta utan. A szules időpontjában munkaviszonybol származó jogviszonyodnak kell lennie -vagy munkanelkuli járadékban kell részesülnod- , higy kapj tgyast es gyedet.
2014. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ÓÓÓ bocsi rosszul írtam. Munkanélkülit akartam. Tehát mikor menjek munkanélkülire, hogy ne bukjak el semmit?
2014. okt. 13. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Harom hónapig jar a munkanelkuli, tehat ugy menj el, hogy a szules várható ideje plusz egy het, ha később jonne a gyerek beleférjen. Munkaügyi központban segiteni fognak.
2014. okt. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

okés köszi, de ha lesz megszakítás az nem baj?

Mert ha jól számolom, februárba kéne elmennem munkanélkülire. Viszont nov 30 a szerződésem vége.

2014. okt. 13. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!