Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYES ideje beleszámít a...

A GYES ideje beleszámít a biztosított időbe a GYED igényléséhez?

Figyelt kérdés

A férjem 2014.01.03-tól volt GYESen augusztus 15-ig.Közben lett munkája 2014. május 1-től,de az megszűnt okt.16-án.(Ma kaptuk meg a rózsaszín kiskönyvet).Jövőhéten megy a munkaügyre,és ha ott álláskeresésin lesz 90 napig ,abba pont beleesik a szülésem ideje,így jogosult lesz a GYED-re a munkaügytől?Ilyenkor ezt hogy számolják?

Azért neki kell mennie GYED-re,mert nekem most nincs munkahelyem,de meglenne az 1 évem,bőven.Terhesség előtt felmondtam.Ha tudtam volna,hogy babánk lesz....


2014. okt. 30. 17:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Gyedre a férjed csak a gyermek 1 éves korától mehet. Egyébként amikor simán gyesen volt' úgy hogy mellette nem volt munkahelye az nem számít bele az időbe.
2014. okt. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!