Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A második baba után mi jár...

A második baba után mi jár majd és ki fogja fizetni?

Figyelt kérdés
Jelenleg itthon vagyok GYED-en a kislányommalatt, aki hó végén lesz 2 éves. Eddigi a munkáltatóm fizette a TGYÁS-t és a GYED-et, de szóltak, hogy a GYES-t már a MÁK-nál kell igényelnem! Közben már úton van a kistesó, de még nagyon az elején járunk, június közepére várjuk! A későbbiekben mit és hol kell majd igényelnem, a cégnél vagy az államkincstárnál? Újra a cég fizeti majd a TGYÁS-t és a GYED-et vagy innentől mindent az államkincstár fizet? Hová kell leadnom majd az adókedvezményes papírt, amit a terhesség 91. napjától lehet igénybe venni? Bár ez gondolom a GYES összegén nem fog változni...

2014. nov. 5. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen a Gyest a MÁKnál kell igényelni, de gyorsan, mert 18 munkanap az elbírálási határidő és ha azt akarod hogy a köv. hó elején kapd a gyest már most intézni kell. Szerintem ha betöltöd a 91. napod és van férjed nekik kérjétek az adókedvezményt, akkor megkapja. Közben az lenne a legjobb (anyagilag), ha bejelentenéd a munkahelyen hogy terhes vagy és megszakítod a fizu nélküli szabidat (kiveszel min. 1 napot) és utána tp. Így kapod a tp+gyest, majd ha megszülsz tgyás+gyest és utána a gyedet. A tgyást, gyedet majd ugyanúgy a munkahelyed fogja intézni.
2014. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál! Nagyon sokat segítettél! :)

Még lenne 1-2 kérdésem. Ha bejelentem, hogy terhes vagyok, ugye nem rúghatnak ki semmiképpen? A kivett szabadság alatt se? Ha elmegyek táppénzre (ezzel nincs gond, mert a nőgyógyász ír papírt, amivel a háziorvos kiír), akkor kapni fogom a táppénzt és a GYES-t is? Most vagyok 8 hetes, akár már most is szólhatok a munkáltatómnak? Vagy előbb szedjek össze minden papírt a táppénzthez? A MÁK-hoz kell valamit lejelentenem, azzal kapcsolatban, hogy babát várok és táppénzre mentem? Köszi a segítséget! :)

2014. nov. 5. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ha bejelented védet vagy, nem rúghat ki.Ha veszelmki szabit és úgy jössz tpre igen jár együtt a kettő. Máknál nem kell semmit lejelenteni, csak igényeld meg a gyest és kész. Már most is bejelentheted a cégnél hogy babát vársz és ki szeretnéd venni a szabit. Én megvártam vele a 12 hetet.
2014. nov. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!