Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tobb kerdesem lenne gyes,...

CsBZs kérdése:

Tobb kerdesem lenne gyes, tgyas, lakastamogatas es stb?

Figyelt kérdés
Eloszor is van egy 17honapos fiam tervezzuk a masodik babat, ferjem munkanelkuli elvileg januartol 4oraba lesz bejelentve. Lehet-e az hogy az elso gyermekem utan aki nem lesz meg akkor 3eves igenybe veszem a gyest es a kisebbik gyermekem utan igenybe veszem a tgyest ( mert h elvileg mind a ketto jar csak egyszerre nem tudom megadjak-e). Aztan vehetek-e igenybe gaz tamogatast? En kb a csaladi potlekkal es az adojovairassal egyutt kapok 100ezret. A ferjem fog vagy 40et. Egyaltalan van-e meg akarmilyen tamogatas amit igenybe vehetek? Es ket gyerek utan mennyi az ado kedvezmeny?

2014. nov. 30. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Ennyi jövedelemre miért vállaltok két gyereket?
2014. nov. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem emlekszem hogy ilyen kerdest tettem volna fel.
2014. nov. 30. 09:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha van bejelentett munkád,akkor a nagyra járni fog s gyes kicsire a Tgyás.A támogatáshoz nem értek,nem tudom mi kell,hogy valaki megkapja.A családi adókedvezmény 20 ezer lesz a két gyerek után.
2014. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Es ez biztos a gyes meg a tgyes? Olyan hihetetlen h a monstani 100bol lenne 160ezet..
2014. nov. 30. 10:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Tgyas
2014. nov. 30. 10:28
 6/11 anonim ***** válasza:
A Gyed extra miatt jár a két ellátás.
2014. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom szepen.
2014. nov. 30. 11:52
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van az elsőnek:/
2014. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A kerdes meg mindig nem ez volt.
2014. nov. 30. 14:51
 10/11 anonim ***** válasza:
96%

Igen a gyed extra értelmében a nagyra kapod a gyest, a picire meg a tgyást majd gyedet, ha szüléskor is megvan a munkahelyed.

Gázártámogatást csak nagycsaládosok igényelhetnek, vagyis 3 vagy többgyermekesek.

A családi pótlék 2 gyerekre 26.600 Ft. A családi kedvezmény pedig 20 ezer, ha vonnak annyi járulékot a tgyásodból majd a gyededből, mert nem hiszem, hogy a párod 4 órás munkája elég lenne a 20 ezer adókedvezményre. Esetleg megoszthatjátok majd, 10 ezer te, 10 ezer a férjed, ha lesz annyi levonása. Bár, ha te tervezed igénybe venni, te sem tudod, gondolom most gyeden vagy, vagy dolgozol?

Ha dolgozol, akkor a terhesség 91. napjától kérheted az adókedvezményt és a járulékok miatt esetleg megkapod a plusz 20 ezret. Tudni kellene mennyi a bruttó béred pontosan. Ha tgyásra mész, abból csak adót vonnak és az tuti nem lesz neked 20 ezer, tehát nem tudod igénybe venni a teljes összeget, csak részben. Nektek nagyon necces a 20 ezer igénybe vétele, mert kevés az adózott jövedelem.

Esetleg tudsz gyermekvédelmi kedvezményt igényelni, ami évente 2-szer 6 ezer Erzsébet-utalvány, ingyen kaja az oviban.

Más nem nagyon van. Férjed esetleg kereshetne jobb munkát, bár gondolom azon van. Én a helyedben akkor terveznék 2. gyereket, ha a férjednek tényleg normálisan fiztő állása lesz. Tudom nem ezt kérdezted, de ilyen anyagi helyzetben tényleg meggondolandó.

A plusz pénz el is megy a babára, nem lesztek előbbre, mert szülsz még egy gyereket.

2014. nov. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!