Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok egy 4tagú családnak a...

Sok egy 4tagú családnak a nettó ca.110e plusz 2családi és gyes mint jövedelem? (lakástámogatás és gyermekvédelmi támogatás miatt meg úgy általában) 3 éves és féléves csemeték esetén.

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
a második olyan kérdést látom, hogy sok e blabla. mi az, hogy sok?
2013. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szeretnénk kérni az önkormányzattól lakásfenttartási támogatást kérni de az önkormányzatos csaj szerint sok ez a jövedelem..
2013. szept. 27. 10:31
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

"mi az, hogy sok?"


Úgy érti, hogy elég-e ahhoz, hogy az említett támogatásokra jogosult legyen.

2013. szept. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

bocs a zárójelet ignorálta az agyam. (le vagyok betegedve, szétmegy a fejem...)



Lakásfenntartási támogatásnak vannak követelményei, itt egy leírás egy nyomtatványról, de asszem írják ,h önkormányzatonként eltérhetnek a feltételek.



[link]


van egy ilyen rész:


"A normatív lakásfenntartási támogatás egy hónapra jutó összege


a lakásfenntartás elismert havi költségének 30%-a, ha a jogosult háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 50%-át (2013.-ban 14 250 forintot),

a lakásfenntartás elismert havi költségének és a támogatás mértékének (TM) szorzata, ha a jogosult háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 50%-át meghaladja,

de nem lehet kevesebb, mint 2500 forint, azzal, hogy a támogatás összegét 100 forintra kerekítve kell meghatározni. [Szt. 38. § (6)]


A TM kiszámítása a következő módon történik:"


Amúgy ha azt mondták, hogy a jövedelmetek túl magas, akkor azt jelenti, hogy nem feleltek meg a feltételnek emiatt.


110e osztva 4-el az 27.500 Ft ami több mint a 15.250. Valszeg ez lesz a gond, most had ne számolgassam komolyabban, én se vagyok jogász meg ügyintéző, de ha ők ezt mondják, akkor valszeg úgy van sajna.



Gyerekvédelmi támogatás:

[link]


"Kinek állapítható meg a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultsága?


A jegyző annak a gyermeknek állapítja meg a jogosultságát,


akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 140 %-át (2013-ban 39.900,- Ft) ha

a gyermeket egyedülálló szülő, illetve más törvényes képviselő gondozza, vagy

a gyermek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos, vagy

a nagykorúvá vált gyermek esetén, ha megfelel az egyéb feltételeknek vagy

a fentiekbe nem tartozó esetekben annak a gyermeknek, akinek családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegétnek 130 %-át (2013-ban 37.050,- Ft) feltéve,

hogy a vagyoni helyzet vizsgálata során az egy főre jutó vagyon értéke nem haladja meg a törvényben meghatározott értéket."


Itt a jövedelmek még stimmelnek is ahogy nézem, de lehet az kavar be, hogy van családi pótlék és amiatt lesz több. Mennyi a családi összesen?

2013. szept. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit az előző válaszoló bemásolt, az teljesen úgy van, szóval így nézve tényleg "sok" a jövedelmetek. Mert a 110e meg 52e csp+gyes-sel már 40500 Ft-ra jön ki a fejenkénti havi jövedelem, és ez meghaladja mindkét támogatási formánál a limitet.

Sajnálom, de tényleg konkrétan éhezni kell már ahhoz, hogy pár ezer ft-tal hozzájáruljanak a megélhetés segítéséhez.

2013. szept. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Édesanyám(amikor még nála laktam) 2e különbözetre több volt a fizuja de megkapta. A gond ott van hogy hitel is van, ami elég sok( 25 a törlesztés és 15 a hitelkartya.

A gond hogy ha szabin van,vagy bármi egyéb okból itthon van(suli,betegszabi,táppénz) akkor már csak 100 körül kap, vagy 95 a legrosszabb.Panelban lakunk, szóval a rezsi szerintem magasabb mint egy normál lakásban..

2013. szept. 27. 11:23
 7/10 A kérdező kommentje:
Én 52250et kapok. De ez a 2 csp és a gyes.
2013. szept. 27. 11:24
 8/10 anonim ***** válasza:
A hiteltörlesztéseiteket semmilyen formában nem fogják figyelembe venni.
2013. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A fenti linken olvastam egy ilyet: a lakásfenntartási kiadásokat igazoló, a naptári év első hat havi vagy második hat havi fogyasztásról szóló közüzemi igazolások (víz, villany, gáz, pénzintézeti tartozás, szemétszállítási díj, közös költség, albérleti szerződés),

Eszerint figyelembe veszik a tartozást a pénzintézet felé.

2013. szept. 28. 16:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a hiteltörlesztést nem veszik figyelembe, hiába kérnek róla igazolást.
2013. szept. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!