Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyednél a jogosultság kezdő...

Gyednél a jogosultság kezdő napja melyik, a szülés vagy a megigénylés ideje?

Figyelt kérdés
Azaz honnan kell visszaszámolni a számításnál a bérezett napokat?
2015. jan. 6. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A szülés.Azt kell beírni,amikor megszületett a gyermeked.

Onnastól vagy jogosult GYED-re.

2015. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a tgyás lejárta után amikor igênyelni tudom?
2015. jan. 6. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:
De igen. A Gyed csak a tgyás után igényelhető, és a jogosultság kezdő napja is a tgyás utáni első nap.
2015. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jajj,bocsánat,én értelmeztem félre.

A TGYÁS után igényelheted a GYED-et.Én TGYÁS utáni első napot írtam.

Pl:ha 2015.január 15.-ig jár a TGYÁS,akkor a GYED igénylőre 2015. január 16.-át írtam,hogy onnastól igénylem.

1-es voltam

2015. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindg mindegy, mert az új jogszabály szerint, ha az igénylés napja a jogosultság kezdő napja, akkor is a szülés előtti naptól számolnák, hiszen a tgyás ideje nem számítódik bele a 180 napba, tehát mindenképp a tgyás kezdete előtti naptól visszafele nézik meg, mivel az igénylést megelőző év első napjáig mehetnek vissza megnézni, hogy van-e 180 bérezett nap.
2015. jan. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!