Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Május 19én mentem új melóhelyre, a szerződésem február 19ig szól, meghosszabítani sajnos nem fogják, mert terhes vagyok. Előtte is volt munkám, de nem folyamatosan. Majus 31re vagyok kiírva. Mit kell tennem, hogy kapjak gyest, gyedet, biztositott legyek?
2015. jan. 17. 07:57
 1/3 anonim ***** válasza:

TB ügyintézőt kérdezz meg szerintem!

Gyes alanyi jogon jár, azt mindenképpen kapni fogod.

Nem tudom mennyit dolgoztál, de ha a szülést megelőző két évben volt 365 napod, amit dolgoztál, akkor jár a gyed, ha el tudsz menni munkanélkülire és a szülés napján bejelentett álláskereső leszel, aki járandóságot is kap. Úgy kell bejelentkezned a munkaügyibe, hogy kapj járandóságot a szülés időpontjában. Nem baj, ha kimarad egy hónap is. Lényeg, hogy szülés idején biztosított legyél. Ehhez azonban négy éves munkaviszonyodnak kell, hogy legyen. Ha ez nem megoldható és nem vesz fel senki bejelentett munkára, akkor nem fog járni csak a gyes, plusz csp és egyszeri anyasági támogatás.

De emellett az infó mellett biztos megkérdeznék egy TB ügyintézőt a helyedben.

2015. jan. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A 365 napnak folyamatosnak kell lennie vagy ha van benne kissebb megszakitás az baj? Vagy volt, h csak 4 orára voltam bejelentve az nem gond?
2015. jan. 17. 10:23
 3/3 anonim ***** válasza:

nem kell, hogy folyamatos legyen, 2 éven belül kell meglennie. ha bejelentkezel munkaügyi központba és kapni fogsz munkanélkülit akkor jogosult leszel gyedre.

de így, hogy írod, hogy 4 órás, nem biztos, hogy megéri. mennyi most a 4 órás fizu? annak a 70%-át kapnád gyedre. nem tudom most hogy van, de tavaly jobb volt a gyes mint a 4 óra után járó gyed :(

2015. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!