Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2 hónap múlva lejár a gyes,...

2 hónap múlva lejár a gyes, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
2009 június közepén lejárt a munkaszerződésem, utána 3 hónapig kaptam a munkaügyitől segélyt, elhelyezkedni sajnos nem sikerült, közben összejött a baba, így semmi ellátást nem kaptam egészen a megszületéséig 2010 júliusig, azóta gyesen vagyok, ami 2 hónap múlva lejár, már egy ideje keresek munkát, de eddig semmi, jár valami ellátás a munkaügyitől? Ki kell jelentkezni a gyesről, hogy működik a dolog?

2013. ápr. 30. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel.Nekem május végén jár le a gyes.Már hány hónapja jelentkezek munkákra.1-2 helyre behívnak,ott megkapom,hogy hívnak ha engem választottak.hát nem hívtak:(Személyesen önéletrajzzal a kezemben kérdezősködök,szintén siker nélkül :(
2013. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel kimerítetted 2009-ben a munkanélküli ellátás folyósítását, és nem volt azóta munkaviszonyod, így biztos nem jár. De azért menj be, kérdezz rá, és regisztrálj, hátha összejön valami munka.
2013. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismét tudsz regisztrálni, a gyerek 2 éves korától lehet egyébként gyes mellett is regisztráltnak lenni. De ellátást, semmi pénzt nem fogsz kapni, mert nincs mire. Amire járt, már megkaptad 2009-ben. Csak önkormányzattól kérhetsz segélyt, gyermekvédelmi kedvezményt, vagy lakásfenntartásit, attól függ jogosultak vagytok-e jövedelem alapján.
2013. ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kerestem, de nem találtam meg, hogy idén mennyi az 1 főre eső jövedelemhatár, ami alatt segélyt lehetne igényelni, de 2009-ben is olyan alacsony volt, hogy akinek a párja már megkapta a minimálbért az bőven a határ felett volt, ráadásul 2 helyett 1,9-el kellett osztani. Erre nem nem látok esélyt :(

A legjobb egy munkahely lenne, de sajnos felénk csak annak van esélye, akinek van ismeröse :(

2013. ápr. 30. 14:21
 5/6 anonim ***** válasza:
nem a kérdéshez tartozik, de máshol is így van, hogy akinek gyereke van, hátrányban van ismerős nélkül egy új munkahelyen, mint akinek nincs. A helyedben feltölteném az önéletrajzomat pl a profession.hu adatbázisába, hátha levadász valaki (egyébként én beleírom az önéletrajzomba, hogy van egy 17 hónaposom, ne fussunk már felesleges köröket.)
2013. máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, de az önéletrajzom feltöltése már régen megtörtént.

Volt, hogy én is beírtam az önéletrajzomba, ahol támogathatóság feltétel volt, de csak egy "további sikeres álláskeresést" válaszra futotta. Nekem gy tűnik bevallani nem nagyon érdemes.

2013. máj. 1. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!