Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha úgy esem teherbe, hogy már...

Ha úgy esem teherbe, hogy már lejár a GYED-em és GYES-es vagyok, akkor a terhesség fennmaradó részében újra táppénzre mehetek, vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés
2015. febr. 1. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha gyesbe szülsz, én úgy tudom, akkor nem fogsz kapni csak gyest a 2. gyerekre.

Vissza kellene menned dolgozni legalább 30 napra (szabik kivétele) és utána táppénz.

2015. febr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dehogyis.

Első nem jól tudja.

Ha megvan még a munkaviszonyod, akkor fogsz kapni csedet és gyedet. Akár a nagyobbik 3. szülinapja előtt egy nappal is szülhetsz...


Úgy tudsz táppénzre menni, hogy kiveszel pár nap szabit, mintha vissza akarnál menni dolgozni, és bejelented, hogy terhes vagy, viszed az orvosi igazolást, hogy veszélyeztetett, és akkor kiírnak táppénzre. És emellett ugyanúgy kapod a gyest is.

2015. febr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na de ha nincs meg 30 napi bére, akkor mi alapján kap csedet? Táppénzre elmehet 2 nap után is, de a csedet nem a bérére vagy a minb. kétszeresére fogják akkor számolni. 30 nap ha megvan, akkor veszik csak azt alapul nem?
2015. febr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Határozatlan a munkaviszonyom szerencsére. Viszont ha kiveszek pár nap szabit és utána megyek táppénzre, akkor nem fognak belém kötni?
2015. febr. 3. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs 30 bérezett napja sem, de régóta fennáll a munkaviszonya, akkor a szerződés szerinti bére lesz az alap, de maximum a min.bér 2x-ese.
2015. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi a választ, ezt nem tudtam.


Úgy beszéld meg, hogy sajnos még nem tudsz dlgozni egy ideig mert így alakult a helyzeted, az ellátások miatt viszont szükséged van arra, hogy pár nap szabit kivegyél- és (bár ez nem igaz) nem is biztos, hogy nem veszik el az első gyerek után összegyűlt.


Valamivel hasonló a helyzetünk, csqak égy ég a GYED alatt szülöm a másodikat, viszont megbeszéltam a főnökömmel, hogy visszamegyek és ha tudok, legalább egy határidős munkában részt is veszek, addig apa vigyáz a gyerekre itthon és utána valószínűleg el kell jönnöm táppénzre, de majd kiderül. Nálam örültek, hogy legalább egy munkára számíthatnak rám majd és azt mondták, ennek nincs jogi akadálya sem.

2015. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!