Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed alatt vissza lehet menni...

Gyed alatt vissza lehet menni dolgozni? Mikortól? Akkor is ha rögtön szabira majd táppénzre mennék?

Figyelt kérdés
Az idén szülök, terhesség elejétől táppénzen vagyok, mert a munkámat nem lehet terhesen végezni. Egyébként 10 éve folyamatosan dolgozom ugyanott. Bruttóm:175.000 ft. Szóval amikor megszületik a pici amilyen hamar csak lehet szeretnék teherbe esni ismét. Kb 6 hónap után. A most születőre fogom kapni a csedet majd gyedet. Mellette visszamehetek dolgozni úgy, hogy kiveszem a szabim majd táppénzre megyek? Így több lenne a pénzem, de a munkahely tolerálná? Ápolónő vagyok egyébként. Itt olvastam, hogy van aki ezt csinálta, de mindenképpen meg lehet ezt tenni?
2015. febr. 16. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az első betölti az 1 évet, akkor vissza tudsz menni úgy, hogy nem kell lemondanod a Gyed-ről. Utána pár nap szabit kiveszel és lemehetsz szülésig táppénzre, ha az orvosod kiír. A főnököddel azért beszéld meg, mert lehet nem vár utána vissza tárt karokkal.


Én azt csináltam, hogy 2 hónappal az egy év betöltése előtt leadtam a fizetésnélküli megszakításra a kérelmet, visszamegyek a születésnapján és kiveszem a 30 napnyi összegyűlt szabimat, közben ha tudok, még dolgozok itthonról, de ha nem akkor táppénzre jövök. Szülésig lesz 5 hónapom, abból 2 hónap szabi 1 hónap más CSED, 2 hónapoot vagy dolgozok, vagy nem tudok és akkor nem. 1,5 év lesz a két gyerek között.


Főnökömmel megbeszéltem, azt mondta, jogi akadálya ennek nincs, örül, ha legalább egy munkába be tudok segíteni valameddig.

2015. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak a gyerek 1 éves kora után lehet dolgozni gyed mellett, úgyhogy ha már hónap után újra terhes leszel, akkor csak max az utolsó 3 hónapra kaphatod a táppénzt is.
2015. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én gyed-en vagyok, és jön a másik baba! Ma kérdeztem a tb-nél, hogy visszamennék "dolgozni" és elmennék táppénzre, lehet-e! Azt mondták, hogy annyi nap táppénzre mehetnék, amennyi napot ledolgoztam!Nem igazán értem, ha tényleg visszamennék dolgozni és egy nap után beteg lennék akkor nem is kapnék táppénzt? Szerintetek?
2015. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!