Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem kellett volna rögtön...

Nem kellett volna rögtön táppénzre mennem? A főnököm haragszik!

Figyelt kérdés
Amint kiderült hogy terhes vagyok rögtön kiírt az orvos. Ugye nem rúghatnak ki?

2012. nov. 19. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

Attól függ miért írt ki.

ha semmi bajod csak a szokásos terhes vagyok lefekszem dolog akkor nem kellett volna...


Amúgy pedig ha gond van a baba az első.

ha írásban is bejelented stb akkor nem rúghatnak ki védett vagy.

De mint főnök nekem én is pipa lennék ha felhívna valaki hogy jah már nem jövök ám....



27hkm

2012. nov. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%

Na bocs: szóval ha főnök lennék én is pipa lennék, ha másnap csak úgy nem jönne valaki.

de mondom nyilván a baba az első...:)

2012. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem jelentettem be írásban,mert én sem számítottam rá! Bogyó mellett lettem terhes,és engem is meglepetésként ért!!! Mikor kimaradt a mensim elmentem orvoshoz,és akkor derült ki. Rögtön kiírt mert ragasztóval,hígítóval,vegyszeres anyagokkal dolgozom! Természetesen ha már így alakult megtartom a babát,a doki után rögtön mentem a munkahelyemre és akkor mondtam el mi van.......
2012. nov. 19. 12:39
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Ilyen esetben szerintem természetes, hogy nem dolgozik tovább az ember! A dokid is indokoltnak látta, nagyon jól. A főnöködnek meg megmondhatod, hogy ha van olyan munkakör, ahol nem kell vegyszerekkel dolgozni, akkor szívesen bejársz, ha nem tud ilyet biztosítani, akkor sorry, a gyerek az első...

Nem rúghatnak ki. A jelen törvény szerint állományban kell tartania addig, amíg vissza nem mész dolgozni. Hogy aztán mi lesz, az már egy más kérdés, sajnos arra nem köteles a munkáltató, hogy utána is foglalkoztasson :(

2012. nov. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%

Tény, hogy ezt nem így kellett volna. Kérsz a dokitól egy igazolást és azzal mész a főnöködhöz akivel megbeszéled, hogy pár napon belül kéne keresni valakit a helyedre mert a doki ki fog írni tp-re a munka miatt. Így kellett volna. Nem tudom, hogy mennyire vagy helyettesíthető de én pl bérszámfejtőként nem tudnám ezt megcsinálni, kell embert találni a helyemre stb...

Jogosan ideges a főnököd szerintem...

20hkm

2012. nov. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

első vagyok. így például értem, bár a munkáltatód köteles olyan helyet biztosítani neked ami állapotodnak megfelelő ha nem tudnak jogos a táppénz.

Tehát másképp is intézhetted volna.


Ha határozott idejű a szerződésed az új munkatörvénykönyve alapján táppénz alatt kirúghatnak.-Ha jól tudom- szóval a terhesség tényéről mindenképpen kellene igazolás illetve az, hogy írásban jelentsd be.


sajnos a szó nem fog megvédeni.

2012. nov. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hogyan intézhettem volna másképp???

Mondom én sem számítottam rá! Meg sem fordulta fejemben hogy terhes lehetek mikor szedtem a gyógyszert RENDESEN,ezért nem is csináltam tesztet. Így rögtön dokihoz mentem amikor sokat kimaradt a mensim.


Egyébként adott egy papírt hogy táppénzre vett fel a munkaköröm miatt,mert terhes vagyok. A munkahelyemen meg 1nap szabit kértem hogy el tudjak menni a dokihoz!

2012. nov. 19. 13:01
 8/16 A kérdező kommentje:
Határozatlan idejű szerződésem van.
2012. nov. 19. 13:02
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös ha én is bérszámfejtő lennék,nem hiszem hogy kiírt volna a doki!
2012. nov. 19. 13:04
 10/16 anonim ***** válasza:
6%

5-ös vagyok.

Nem is azt írtam, hogy bérszámfejtő lehetsz... Arra akartam kilyukadni, hogy nem tudom hogy mennyire vagy helyettesíthető... Kérhetted volna a dokit, hogy ne írjon ki még 2 napig hogy tudj beszélni a főnököddel. Mindegy, nem az én dolgom-bajom... Gondoltam, hogy nem fog tetszeni ha ellenkező véleményt írnak...

2012. nov. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!