Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyás/Gyed összeg táppénz esetén?

Tgyás/Gyed összeg táppénz esetén?

Figyelt kérdés

Októberre vagyok kiirva. Ha táppénzre megyek bármikor is a terhesség alatt, akkor a tgyás igénylésének napján fennálló szerződésben leírt bérem lesz az alap, vagy a táppénz összege?

Tehát ha most a bruttóm 180.000 ft, és táppénzre megyek július 1-től ami alatt ugye csak 90.000 a bruttó, akkor mit fognak nézni,melyik összeget?


2015. febr. 17. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:

A táppénz nem alapja semminek, azt nem veszik figyelembe, csak a bérezett hónapokat.

A bruttód lesz az alap, feltéve hogy a szülés napja előtt 3 hónaptól visszamenőleg van 180 bérezett napod legalább. (A táppénzes hónapok szintén lejönnek belőle)

2015. febr. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az első mondja, a "segély" nem lehet alapja a GYED-nek TGYS nak stb. Én táppénzen voltam 4. hónaptól és a fizetésemet vették alapul nem a táppénzt.
2015. febr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha nincs meg a 180 nap?
2015. febr. 17. 12:56
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor nem jár TGYÁS és GYED sem csak GYES: 23000Ft kb.
2015. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
[link] jogosult a gyermekgondoz%C3%A1si d%C3%ADjra?
2015. febr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minimàlbér kétszerese azaz bruttó 210.000 Ft-os bér alatt mindegy hány napod van az irányadó időszakban, 0, 120 és 180 nap esetén is a szerződés azerinti béred az alap. Táppénz ellátás, nem lehet soga ellátás alapja. Ha tavaly is ennyi volt a béred ebből fognak számolni. Persze a két éven belül meg kell lennie a minimum 365 napnak.
2015. febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De nem értem miért ne lenne meg a 180 napod amugy ha júliusig dolgozol? Az bőven meglesz ha addig dolgozol.
2015. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!