Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anglia: Vannak itt 1-3 vagy...

Anglia: Vannak itt 1-3 vagy annál is több gyerekes családok? Kérlek írjátok le, anyagilag hogy alakultok a gyerekekkel.

Figyelt kérdés

Jelenleg két gyermekünk van, nemrég született a második, de gondolkodunk, hogy esetleg bevállalnánk egy harmadikat, ha az anyagiak megengednék.

Még bőven a maternitimet töltöm a másodikkal. Egy 5 órás minimálbéres munkából jöttem el, és mivel szerződésem van, megyek is vissza, ha lejár az egy évem. Kábé 150-160 között kerestem hetente. Párom körülbelül 250-320-at (nettó). Túlórától függően. 18 ezer az éves bruttója.

A két gyerek egynemű, 4,5 év van közöttük. A nagy már iskolás. Ha visszamegyek dolgozni, neki úgy 50 font lesz a childcare, a kicsinek 180. Ezekből valószínű, hogy 70%-ot visszakapunk-eddig így volt. Én, kevés jövedelmem miatt nem fizettem adót és az NI is csak pár font.

Lakást vettünk 1,5 éve. Fizetjük a hitelt, de ez alacsonyabb is, mint egy albérlet. Számlánkon általában stagnál az összeg. Jelenleg csak fejenként 10-10 fontot merek havonta a cash isa-nkra utalni megtakarításként, valamint otthon van 1 milliónk, párom 20 éves életbiztosítást kötött-félidőnél tart, abból még nem lesz pénz, de akár ki is vehetnénk. Van még a cash isa-nkon összesen olyan 3000, vagy lehet több kicsit, most nem tudom pontosan.

Ha letelik az egy év, visszamegyek ide dolgozni, de váltani szeretnék, mert nem tetszik ez a meló. Valószínű fizetésem, óraszámom nem fog változni, mivel én nem akarok több órában dolgozni, amíg a legkisebb gyerek el nem kezd iskolába járni-4-5 éves koráig.

Ha vállalnánk még egy gyereket, akkor 2 max 3 évet hagynánk a kettő között. Ez azt jelenti, hogy ez év november 2. felében visszamegyek dolgozni ide, azonnal keresem a melót, de télire befagy a munkapiac, azonkívűl most már válogatnék, hogy mit vállalok el-először 8 év után-szóval remélhetőleg következő év májusáig találnék melót. Ekkor kezdenénk el próbálkozni, és eddigi tapasztalataim alapján- 4 terhesség( 2 gyerek-2 vetélés)-gyorsan összejönne. Szóval kábé 2 év lenne a második és harmadik között. Ez azt jelentené, hogy az első gyerekem kábé betöltené a 8-at, mire a 3. gyerek után visszamennék dolgozni, tehát rá már nem kéne fizetni childcare-t, ha megbízható és el tud egyedül menni iskolába reggel (5 perc a suli, egy úton kell átmenni, de ott lámpa van és minimum 2 osztálytársa lakik 100méteren belül. (Magyarul járhatnának együtt suliba-mert mellesleg barátok)A 2. gyerekre meg a 3.-ra fizetni kéne fejenként kábé 180-at. De ebből megintcsak valószínű 70%-ot visszakapnánk.

Szóval a lényeg az, hogy nem tudom, hogy beleférne e anyagilag, és hogy hogy lenne a jobb: Ha úgy döntenénk, hogy bevállalunk még egyet, akkor azzal maradjak itthon hosszabb időre, vagy menjek vissza az után is egy évvel.

3 gyerekkel már lehet, hogy jobban megéri anyagilag itthon maradni a legkisebb gyerek 3 éves koráig-amikor is 15 ingyen órát kap az oviban, valamint, addigra a 2. gyerek is elkezdi a sulit, tehát jóval kevesebb lenne a childcare rá is.

Családosak: írjátok meg kábé ilyen részletességgel, kérlek a helyzeteteket. Nem azért, mert fúrkálódni akarok más pénztárcájában, csak jó lenne világosabb képet kapnom arról, hogy hogy érné meg jobban. Hogy hogy boldogulnak a 2, 3 vagy több gyerekesek. Nyomorognunk kéne e egy harmadikkal.



2015. febr. 28. 17:36
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!