Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A táppénzt mindig ugyanannyi...

A táppénzt mindig ugyanannyi idő alatt kell kiutalniuk?

Figyelt kérdés

Két hetente adom le a táppénzes papírjaimat, és már 2x is másfél hét alatt megkaptam. Most a harmadik papíromat adtam le 3 hete, de azóta nem kaptam táppénzt.

Munkáltatómmal beszéltem, megkapták a táppénzes papíromat, és le is adták az OEP-nek. Akkor vajon most miért nem utalnak úgy ahogy eddig?


Félre ne értsetek, nem azért kérdezem, mert éhen akarok halni, és nincs pénzem, csak nem értem, hogy most miért kell ennyit várni, ha eddig nem kellett. Remélem nem keverték el a papírjaimat.

Vagy normális, hogy mindig máskor utalnak, annak ellenére, hogy ugyanúgy, ugyanakkor adom le a papírjaimat?


Köszi, ha valaki tud érdemben válaszolni!



2015. márc. 5. 09:16
 1/3 A kérdező kommentje:

Bár választ nem kaptam itt a gyiken, de legalább az OEP-től megtudtam, hogy igen, kb. mindig ugyanannyi a kiutalási idő. Tehát ha valaki pl. két hetente adja le a papírját, akkor nagyjából ugyanúgy fogja megkapni két hetente a pénzt. Ha ennél többet kell várni, akkor érdemes rájuk telefonálni, mert akkor bizonyára bibi van...

Az én papírjaimat is szépen elkeverték, ezért most várok és várok.

2015. márc. 9. 15:09
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ilyesmi sajnos előfordul. Megoldódott végül is? egyébként miért 2 hetente adod le, én havonta adom le,az orvos meg kell, hogy írja teljes hónapra szólóan, bár nekem is 2 részletben írja rá, de egy papíron.Így csak egyszer kell mennem érte havonta.
2015. jún. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Megoldódott. Épp azért adtam le két hetente, hogy ha gáz van, akkor csak két hetet keverjenek el (lehet volt egy ilyen belső érzésem).

Így két hetente kaptam a pénzt, és mivel elkeverték, hamar rájöttem, hogy bibi van. Így is sokat kellett várni, míg rendeződött. Ha havonta adtam volna le, akkor később jövök rá, ha bibi van, és aztán ott maradok hónapokig pénz nélkül.

Úgyhogy nekem jó volt így, hogy két hetente adtam le. Csak hát na...baromi jó, ha elkeverik, és közlik, hogy óóó, hát megesik néha. Igen, mindenki hibázhat, csak valahogy a számlák nem várnak...

De már túl vagyunk rajta. Utána minden ment rendben (másodlatot kellett végül küldenem a táppénzes papírból - újra kellett kérni a dokitól), és nem volt több kavarodás. Azóta már babázok, és a TGYÁS intézése sokkal simábban ment.

2015. jún. 23. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!