Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásokra jogosult...

Milyen támogatásokra jogosult egy egyedülálló gyeden/gyesen levő munkanélküli szülő az alábbiakon kívül?

Figyelt kérdés

1ezer Ft-al magasabb családi pótlék 1 gyerek esetén

utazási kedvezmény

lakásfenntartási

adósságkezelési

rendszeres gy.védelmi

gyerektartás

rendkívüli segély(évi egyszer 6000 Ft)



én csak a családit kapom, meg a lakásfenntartásit, mert nem volt gyermekelhelyezési per, jódarabig nem is lesz, se gyerektartás, se rendszeres gy.védelmi


szóval

gyes mellett nézve 25 ezer, és a családi 13 ezer nem elég semmire, max anyaotthonra


az önkormányzatnál a lakásfenntartásit sem akarták megadni, mert nem nézek ki csóró kisebbségnek, azt hitték csalni akarok, ennyit a segítőkészségükről, ezért kérdezek itt


2015. márc. 15. 20:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy akarta írni, csak nem jól fogalmazta meg, hogy van gyede, de csak a gyerek 1,5 éves koráig fogja kapni. És utána menne dolgozni, mert akkor már csak gyest kap, és az meg ugye édes kevés.
2015. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

akkortól veszik be bölcsibe(szeptember)amikor ár gyes-t kapok


mert a gyed nem jár 2 éves korig, én esetemben csak a gyerek 1,5 éves koráig jár.


(öszi utolsó)


szóval szepte-ben gyesem lesz és be kell szoktatni(ma meg mondta egy másik gondozó, hogy 2 hét a beszoktatás, de az nem azt jelenti, hogy addigra be is szoknak inkább rá kell szánni 1-1,5 hónapot, így ezzel is csak furdalni fog a lelkiismeret, mert dolgoznom kell, nem ennyi ideig szoktatni. és ugye HA találok munkát, akkor is csak köv. hónapban kapok bért, magyarán (és még jobb esetben is!)1-2 hónapig gyesből kellene fizetnem a lakást, a bölcsit. és erre keresnék valami megoldást

2015. márc. 17. 15:01
 23/27 anonim ***** válasza:

Dehogy másfél hónap a beszokás. A lányunk 3 nap alatt beszokott és nem azért, mert kapkodni kellett, mert én nem is mentem még dolgozni.

Én a helyedben nem várnék szeptemberig, azonnal keresnék munkát. Ha találsz valamit, akkor a fizetésed mellett kapod a GYED-et, majd később a GYES-t. Ez alatt az idő alatt kicsit összeszedheted magad. A bölcsikben év közben is van felvétel, nem csak szeptemberben lehet vinni. Ha abban nincs hely, ahova vinnéd, akkor próbálj meg másikat keresni. Ha nincs állami, akkor vannak családi napközik. Még, ha fizetős is, akkor is jobban jársz, mert a fizetésed csak több lenne. Nem mindegyik van horror áron. Amibe a lányunk jár az havonta 20eFt-ba kerül és ebben benne van a napi 4 étkezés. Pelenkán, popsitörlőn és popsikrémen kívül soha semmit nem kell vinni.

2015. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

akkortól veszik be bölcsibe(szeptember)amikor ár gyes-t kapok


Ez biztos? Mert szerintem sok kisebb gyerek is jár bölcsi ha muszáj dolgozni a szülőknek, nem hiszem hogy emiatt visszautasítják, főleg ha kérsz segítséget az önkormányzattól hogy tegyék be mert muszáj dolgoznod. Én is mielőbb keresnék munkát és nem várnék szeptemberig.

2015. márc. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

az igazgató helyettes maga mondta, kérdésemre, beadhatnám e már áprilisban(mert akkortól kellett volna kezdeni egy melohelyen és úgy nézett ki érdeklem őket)de elmondta, nem, csak szeptembertől jöhet, nem tenne jót amúgyse 2 évesekkel összetenni(a munkahellyel ahogy közöltem, egyáltalán, hogy gyerek van, hirtelen néma ködbe burkolóztak, nem hívnak, és már mindjárt április..)


meg csana, ilyesmi, nemigen szoktatnám be úgy, hogy utána kiveszem másik bölcsibe szeptembertől, új társak, stb..(de tök mindegy úgysem tudom fizetni, mostanában viszem játszóbölcsibe 1,5 órát voltunk, de azt mondta a gondozó 300, nem számít rá plusz fél órát, dehát ez nem beszoktatás, minenestre közösségben legyen, már arcon is csapta egy nagyobb "érdekes" gyerek(lehet kicsit elmaradott nyelve sokszor kint lóg, stb), mivel ők oda fognak járni, így ebbe a bölcsibe nem is kérdeztem semmit, csak hogy havi 14 -re jön ki kb, míg ahova vinném(lakhelyközeli)ott 20 ezret mondtak havontára..

2015. márc. 17. 18:28
 26/27 A kérdező kommentje:
habár érdekes az is, hogy a szomszádasszony, akinek odajárnak a gyerekei(a nagyobb meg odajárt)szóval ő 14 ezret mondott abba a bölcsibe, ahol az igazgató helyettes nekem 20-ra felsaccolta a havi díjat..meg volt még egy pár olyan dolog, amivel azt érzékeltette velem pl lehet fel se tudják venni, meg stb...(holott egyedülállók gyereke előnyben van)
2015. márc. 17. 18:37
 27/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok, csak gondoltam megírom, hogy már hívtak is Németo-ba szállodába próbanapra, tudnának szobát, vagy pedig nekem kell egyéb albérletet keresni, ha nem felel meg, nem gond a gyerek, ha megy bölcsibe, vagy eltudom helyezni.


megbeszéltük, hogy pár hónap múlva megpróbálhatom, elmenthetem a számukat, ha most nem tudok menni.



de jó...(kintre hamarabb felvesznek, mint itthon...vicces)

2015. márc. 20. 11:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!