Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásokra jogosult...

Milyen támogatásokra jogosult egy egyedülálló gyeden/gyesen levő munkanélküli szülő az alábbiakon kívül?

Figyelt kérdés

1ezer Ft-al magasabb családi pótlék 1 gyerek esetén

utazási kedvezmény

lakásfenntartási

adósságkezelési

rendszeres gy.védelmi

gyerektartás

rendkívüli segély(évi egyszer 6000 Ft)



én csak a családit kapom, meg a lakásfenntartásit, mert nem volt gyermekelhelyezési per, jódarabig nem is lesz, se gyerektartás, se rendszeres gy.védelmi


szóval

gyes mellett nézve 25 ezer, és a családi 13 ezer nem elég semmire, max anyaotthonra


az önkormányzatnál a lakásfenntartásit sem akarták megadni, mert nem nézek ki csóró kisebbségnek, azt hitték csalni akarok, ennyit a segítőkészségükről, ezért kérdezek itt


2015. márc. 15. 20:39
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

mert külföldön van

a nagykövetség meg pénzt várna az intézkedésért, amit nem tudok fizetni


és amúgy kétlem hogy apuka aláírna bámit..

2015. márc. 16. 12:33
 12/27 anonim ***** válasza:
Szuper a helyzeted...Mennyi idős a gyerek?
2015. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
10 hónapos lesz
2015. márc. 16. 12:37
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor egyelőre sajnos marad a bölcsi neki, neked meg el kellene menned dolgozni, és amint tudod elintézni a gyerektartást, mert a végletekig nem fogod tudni utólag érvényesíteni, azt hiszem csak fél évre visszamenőleg lehet kérni, a többit bukod...
2015. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Elvált nő vagyok, kisgyermekkel.


Ezen élethelyezetemben is azt mondom, hogy NEM JÓ a hozzáállásod és SZERENCSÉRE nem jár több támogatás.

Nagyon egyszerűen (és ezért sarkosan) fogalmazok: nem az államnak, nem a társadalombiztosításnak, nem az önkormányzatnak és nem másoknak kell vállalnia a TE tetteid következményét és tőlük várni a megoldást.

Miért kellene már az államnak támogatnia azt, hogy pl. rosszul választottákl /választottunk párt/férjet magunknak?


Így is kapsz támogatást, nagyjából a nettó minimálbér felénél egy hangyányival többet. Ennyi a keret.


Azt azért halkan megkérdezném, hogy mivel foglalkoztál szülés előtt, mert egy 10 hónapos gyermek mellett normális munkaviszony után épphogy lejárt volna a tgyás (csed) és most a gyeded érezhetően magasabb összeg lenne?


Miért csak a segély az opció?

2 hónap múlva TELJES állásban dolgozhatsz és MÉG PLUSZBAN kaphatod a gyest is!


Én a helyedben ezt tenném:

- gyermeknek azonnal bölcsődét nézni és beszoktatni (2 hónap alatt sikerülni fog, hidd el)- tudd, hogy a bölcsődék egész évben felvételesek- nyugodtan telefonálj, kérj időpontot a lakóhelyed közelében lévőkben, beszélj személyesen az intézményvezetővel. Őszintén elmondhatod, hogy dolgozni szeretnél, muszáj és fogsz is, egyedülálló vagy stb. egy-egy hely szokott akadni- ha nem most, akkor is még a tavaszi roham előtt vagy, így a várólistán is elsőkl között leszel, illetve kérhetsz sürgősséig elhelyezést.

- a gyakori helyett gyorsan arra használd a netet, hogy a településed szociális rendeletében megnézed, hogy hol vannak a bölcsődék, mennyi az étkezési díj, mik a sürgősségi felvétel kritériumai (az önkormányzat szociális irodáján is, a böcsivezető is megmondja, ha van nálatok erre formanyomtatvány, akkor adnak stb.)

- van családsegítő szolgálat is biztosan, ők ingyenesek- tudnának segíteni pl. a gyermektartás állami megelőlegezésében, az esetleges munkalehetőségekben, egy jó szociális munkás akár az önéletrajzod megításában si (a munkaügyi központnál is van ilyen szolgáltatás, de onnan talán nehezebb ilyen konkrét segítséget kérni)


Gondold végig, hogy ha helyben nincs munka, akkor hajlandó vagy-e, képes vagy-e költözni a jobb élet reményében pl. egy közeli városba- pénz nélkül elsősorban rokonhoz, ismerőshöz, esetleg ha gyerekkel tudsz valamilyen ápolási-gondozási munkát elvállalni stb.

Ha van most a közeledben nagyszülői vagy egyéb segítség, akkor meg tessék összeszorítani a fogadat és igenis kilépni a komfortzónádból, felemelni a valagadat és ha kell napi X órát buszozni-vonatozni a munka és a jövedelem reményében!


Ha lakásfenntartásit te kapsz, akkor te vagy a bérője vagy a tulajdonosa az ingatlannak, amiben laksz- esetleg gondold végig, hogy bérlőtárssal, egy helyiség bérbeadásával vagy ha te magad is bérő vagy akkor másokkal összefogva nem tudnál-e átmenetileg legalább költséget csökkenteni?


Munkavállalásnál hangsúlyozd, hogy támogatható munkavállaló lennél (ha alkalmaznak, a munkáltatónak kevesebb járulékot kell fizetnie utánad, mint pl. utánam, ezért ugyanarra a munkára te kevesebbe kerülsz neki, így ha alkalmas vagy, akkor válasszon téged)- készülj fel ebből is, hivatkozz rá, van, ahol előny.


Most nem a börtönben senyvedő szegény-szegény párocskád érdekeit kellene szem előtt tartanod, hanem a gyermekedét- ilyen nulla segélyből egyedül magadat sem tudod fenntartani, nemhogy a 10 hónaposodat!

Felelősebben gondolkodj egy kicsit!

Ha jogi, ügyintézésbeli segítségre van szükséged, akkor bírósági ingyenes panasznap, családsegítő szolgálat, önkormányzat szociális iroda.

Egyébként pedig munkakeresés ezerrel!

2015. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

keresem a munkát, pont tegnap özölte az egyik, ha csak szeptembertől tudok kezdeni, be se adjam a pályázatot.

(csak akkortól veszik be bölcsibe, jelentkezés beadva)


jelenleg van gyedem, csak nem jár, csak a gyerek 1,5 éves koráig.amiből szintén alig tudok megélni.és pont akor leszek gyesen tehát amikor menne bölcsibe és azt fizetni kellene.


2 hét a beszoktatás.


szóval már javában bölcsis kell legyen, mire dolgozni tudok menni.

és találjon a mai világban egy ember munkát..


belegondoltam ha hirtelen nincs semmi(emlékszem terhesen nem akartak felvenni dolgozni, oda se, ahol a munkaügyi fizette volna a bérem, nekik nullában lettem volna, és kellett volna bejelentett jogviszony a szülés napjára, addig dolgoztam hat-tt szerz-el, plusz volt, hogy úgy jelentkeztem munkára, hogy nem kértem bért, csak a járulékaimat fizesék--hát így se vettek fel)

szóval ha hirtelen nincs semmi, gyesből a bölcsit sem fogom bírni, magunkat sem fenntartani.


az állam meg segít(hiszen ezért is fizettem a járulékokat, hogyne várnám?)és csak azért várom mert máshol van apai jövedelem, vagy gyt.

nekem nincs.mondhatni hátrányos helyzetű a gyermekem, hanem súlyosan hátrányos.


lakást nem tudom kiadni társbérlőnek(egy szobás)

2015. márc. 16. 16:44
 17/27 A kérdező kommentje:

*és szívesen elköltöznék, csak pénz nélkül ez sem megy


most is jelentkeztem jó messzire (külföld)a hirdetésben áll, hog ysegítenek a szállástalálásban


nah kíváncsi vagyok gyerekkel..

2015. márc. 16. 16:45
 18/27 A kérdező kommentje:
*pénteken közölték, hogy ne is pályázzak
2015. márc. 16. 16:46
 19/27 A kérdező kommentje:
hagyjuk, köszönöm, hogy gondolkodtatok rajta
2015. márc. 16. 16:58
 20/27 anonim ***** válasza:

"jelenleg van gyedem, csak nem jár, csak a gyerek 1,5 éves koráig"


Na most el kellene dönteni hogy most jár-e vagy nem jár. olyan nincs hogy van de nem jár, vagy ezt hogy gondolod? Ha van és 10 hónapos akkor járnia kell még. De azt írtad hogy csak gyest kapsz meg családit, most akkor hogy is van ez?

2015. márc. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!