Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Visszamenőleg részletekben...

Visszamenőleg részletekben utalnák a gyed-et?

Figyelt kérdés

A kislányunk egy éves kora után apuka igényelte a gyed-t (előtte én kaptam gyes-t),de mint kiderült,mivel nem ment el fizetett szabira,így 60 napig nem kaphat ellátást...ez is jó nagy pofon volt,mert ugye nekem sem járt a gyed,konkrétan december óta a 12ezer családi pótlékot kapjuk.Majd márciusban végre vették a fáradtságot az Oep-nél,és kiderült,hogy február 7-től elbírálták a Gyed-et,utalni viszont csak a mai nap utaltak.

Én olyan 130ezerre számítottam,így 2 hónap elszámolás után,de csak 53 ezer érkezett a számlánkra.

Ez hogy lehet?Előfordulhat,hogy több részletben utalják?Már nagyon el vagyunk keseredve.....


2015. ápr. 9. 20:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat,nekem sem járt ugye decembertől a gyes.
2015. ápr. 9. 20:09
 2/15 anonim ***** válasza:
Na, ha 1 éves kora előtt monjuk kivesz 1 hét fizetetlen szabit, akkor folyamatosan kaptátok volna a gyedet és ő ugye 1 éves kora után mehetet volna vissza dolgozni is mellette, te meg gondolom fizetted volna magad után a tb-t. Mivel gondolom a kicsi már betöltotte a 1 évet mikor igényelte apa a gyedet igy neki (ha nem ment ugye fizu nélküli szabira) a gyed a 61. Naptól jár csak. Tehát ha mondjuk te dec. 12 vel lemondtad a gyest ő meg kérte dec 13-mal, neki febr. 11-től jár a gyed. Kérdés férjednek mennyi gyedet állapítottak meg. De gondolom ez még csak a febr.i volt.
2015. ápr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lerövidítették az ügyintézési határidőket, de mivel így meg nem bírják a munkát az ügyintézők, ezért most előleget is folyósít már az OEP táppénzre és egyéb pénzbeli ellátásra. Ez nektek is nyilván előleg, érjezik majd postán határozat, amiben benne lesz, hogy elbírálták az igénylést, mennyi lesz az ellátás és meddig jár, és akkor fogják visszamenőleg ezt az összeget is kiegészíteni.
2015. ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy ez előleg. Mennyi gyedet állapítottak meg?

A 2 hónap várakozási időre nem jár, ezt ugye tudtátok? Mivel 60 napig nem kaphat ellátást, így visszamenőleg nem is kap pénz a párod arra a 2 hónapra. Családi adókedvezményt kértétek?

Több részletben nem utal az OEP. Gondolom családi mellé a párod fizuja is van. El ne felejtsd magadnak a TB-t fizetni, ha nem dolgozol és semmilyen segélyt nem kapsz.

2015. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A 60 nap letelt már,mert december 8-án adtuk be az igénylést.

ezért állapították meg február 7-től a gyed-et.

nem kaptunk még semmilyen papírt,hogy mennyit állapítottak meg,mindenesetre párom tavaly fél évig 130ezer körül volt bejelentve,utána meg azt hiszem minimálbérre.

Azért ha azt nézem,2 hónapra ha 53ezret küldenének,akkor egy hónapra 21ezer lenne a gyed????Az irreálisan alacsony összeg

2015. ápr. 9. 22:11
 6/15 A kérdező kommentje:

Anyukám mesélte este,hogy volt egy kolléganője,aki a tgyásra egy csomó időt várt,majd egyszer csak küldtek Neki egy nagyon kicsi összeget...Nézett is a csaj,hogy miért olyan kevés,és kiderült,hogy az csak egy része volt visszamenőleg,és utána még küldtek neki még.

Csak gondoltam hátha valaki járt hasonló cipőben

2015. ápr. 9. 22:13
 7/15 A kérdező kommentje:
ja,és ha van bejelentett munkahelyem,de mondjuk nem dolgozom,akkor mi a teendő?rajtuk keresztül fizessek tb-t?
2015. ápr. 9. 22:15
 8/15 anonim ***** válasza:

kicsit zavaros amit írsz...

mikortól igényeltétek? az elbíráslás és az ellátás folyósítása 2 külön dolog.

ha fél évig 130E-t keresett, majd minimálbért akkor hogy kaphatnátok 130E? egyébként most úgy számolják, hogy az igényléstől vissza kell számolni 3 hónapot és az azt megelőző 6 hónapot veszik alapul. ha mondjuk minimálbért keresett akkor 53 az annyi lesz.

és miért csak a csp volt? írod is, hogy a párod nem ment szabira, akkor kéne a fizetését kapnia, csak a yged szünetel 60 napot, a fizetését kapja- már ha dolgozik.


azt meg, hogy van munkahelyed, de nem dolgozol, azt végképp nem értem. ha nem dolgozol akkor kell fizetned a tb-t magad után. viszont ha volt munkahelyed, de csak gyesre voltál jogosul, de már azt sem kapod, akkor védett sem vagy, szóval a munkahelyeddel is tisztázni kell ezt, mert kirúghat.


ha elfogadsz egy jó tanácsot, mielőtt intézkedtek ilyen horderejű dolgokban, olvass utána majd az igénylésnél kérdezz rá, akkor nem pofonként ér a tény

2015. ápr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez azért tényleg kevés, mert ugye február 7- március 31-ig tartó időszakra kellett volna most megkapnod. És biztos, hogy nem így történt, ahhoz ez iszonyú kevés lenne. Szerintem ez még csak a februári, és a márciusi is hamarosan jön. Az olyan 74ezer Ft körüli összeg lesz, ha összeadjuk az 53-al, akkor nagyjából ki is jön az az összeg, amit vártál. Szóval szerintem hamarosan megkapjátok.
2015. ápr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ma beszéltem az Oep-pel,a csaj azt mondta,hogy ez a febr.7-márc.31-ig az összeg.....És nem tudja,miért ennyi,meg kell keresnie a kartonunkat,így nem tudott semmi pontosat mondani.

Van egy tb ügyintéző barátnőm,aki azt mondta,hogy mivel még nem kaptunk határozatot sem,így lehet,hogy ez csak egy előleg szerűség,és ha kiszámolják pontosan,hogy mennyi lesz egy napi összeg,akkor küldenek különbözetet.

Mert ez így tényleg nagyon alacsony,még kérdeztem is az ügyintézőt,hogy egy hónapra alacsonyabb összeget kap,mint én,mikor gyest kaptam????

Párom rendesen be volt jelentve,tavaly júliusig 130ezerre,utána pedig 8 órás minimálbérre.Ennek szerintem nem 22 ezer a 70%.......

2015. ápr. 10. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!