Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Visszamenőleg részletekben...

Visszamenőleg részletekben utalnák a gyed-et?

Figyelt kérdés

A kislányunk egy éves kora után apuka igényelte a gyed-t (előtte én kaptam gyes-t),de mint kiderült,mivel nem ment el fizetett szabira,így 60 napig nem kaphat ellátást...ez is jó nagy pofon volt,mert ugye nekem sem járt a gyed,konkrétan december óta a 12ezer családi pótlékot kapjuk.Majd márciusban végre vették a fáradtságot az Oep-nél,és kiderült,hogy február 7-től elbírálták a Gyed-et,utalni viszont csak a mai nap utaltak.

Én olyan 130ezerre számítottam,így 2 hónap elszámolás után,de csak 53 ezer érkezett a számlánkra.

Ez hogy lehet?Előfordulhat,hogy több részletben utalják?Már nagyon el vagyunk keseredve.....


2015. ápr. 9. 20:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs benne a márciusi, ez febr.7-28. közötti gyed összege lehet, de ha bemész v. felhívod az OEP-et, akkor biztos megmondják.

Nem vagy már fizunélküli szabin és nem is dolgozol, tb-t sem fizetsz, akkor most mi van? Vagy maradj fizunélküli szabin úgy hogy nem kapsz semmilyen ellátást, de akkor fizetned kell a TB-t magadnak v. visszamész dolgozni. Vagy felmondanak v. te felmondasz, ha a munkáltató nem megy bele a fizunélküli szabiba, ugyanis már nem köteles, mivel nem vagy gyesen. Ezeket át kellett volna azért gondolni. Valószínűleg már nincs TB-d sem, mivel decemberben lemondtad a gyest és utána 45 napig élt.

2015. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
látod, én is előleget tippeltem, írtam is... aki ezzel foglalkozik, nem véletlenül mondja.
2015. ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Gyorsan számoltam egy kb adatot abból az infóból amiket írtál. Ha apa kérte a családi kedvezményt is, akkor ez az összeg a febr. 7-28-ig tartó időszakra vonatkozik.

Ha nem akkor előleg.

2015. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azért vicces lenne, ha ennyi idővel az igénylés után még mindig csak előleget küldtek volna. Ok, hogy csak februártól járt, de már decemberben le lett adva a kérelem, azóta nem volt idejük kiszámolni?
2015. ápr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

nem nem volt idejük kiszámolni, hanem bármilyen fura, a munkáltatók jó része képtelen helyesen kitölteni a foglalkoztatói igazolást, ráadásul január 1-től nem kell béradat, azt az OEP kikéri a NAV-tól.

Nekünk is volt dolgozónk, akinek a decemberi tp-igénye januárban lett leadva, ment a vita azon, hogy akkor az december, a mi adataink kellenek, vagy január és a navé... és a kettő ráadásul egyforma...


A kérdező is beadta szegény decemberben, átcsúszott januárra az ügyintézés, hát fogja a fejét az ügyintéző, hogy akkor mi alapján számoljon, ha decemberi az igény, de februártól jár az ellátás... nincs két megye, ahol egyformán dolgozik az OEP...

2015. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!