Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szép napot. Gyesen vagyok 2...

Kicsi80 kérdése:

Szép napot. Gyesen vagyok 2 gyermekem van póstai úton kapom a gyest és a családi pótlékot. Kaptam a N. A. V-tól egy levelet miszerint tiltja a gyesemet és a csp-ot. Megtehetik ezt egggyáltalán?

Figyelt kérdés

#Póstai úton #történő gyes utalásnál tilthat a #N.A.V?
2015. ápr. 24. 14:46
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
71%
Volt munkája, csak nem bejelentett. És gondolom van apuka is, és nem csak a gyes+csp-ből élnek.
2015. ápr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Egyre drasztikusabban lép fel a Nav az ilyen tartozásokkal szemben. Lehet, hogy már annyira nem élvez védettséget.
2015. ápr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Kedves Kommentelő.Látatlanba kérlek ne ítélkezz az én életem felett én feltettem egy kérdést ennyi volt az egész hátha valaki tudja hogy működik ilyen esetben az ellátás megvonása.Két szakmám van nem tudtam hivatalosan elhelyezkedni se pénztárosként se pedig időgondozóként epilepsziásan.Ugyanis nem kellettem hivatalos munkahelyre.Van apjuk a gyermekeimnek és ahhoz ne haragudj semmi közöd nincs hogy én nem mentem el abortuszra.Tisztességgel nevelem a gyermekeimet nem kell őket sajnálni.Először gondold át kérlek hogy ítélkezel ismeretlenül mások sorsa felett?Aki segítőkészen tiszteletbe tarva a privát életemet annak köszönöm a válaszokat.Kívánok mindenkinek szép estét.
2015. ápr. 24. 20:25
 24/32 A kérdező kommentje:
Ezenfelül a következő kérdésre válaszolva 40%-ban vagyok csak leszázalékolva így nem tudtak segíteni megvéálltozott munkaképességűként sem elhelyezkedni.Ekkora % rokkantságra pedig nem fizetnek és a tb-met se fizették és én inkább a gyerekeimre költöttem és nem bánom egy pillanatra sem.
2015. ápr. 24. 20:39
 25/32 anonim ***** válasza:
Pedig bánhatod, mert szép, h gyerekekre költötted, de most azt a pénzt kamatokkal, büntivel terhelve hajtják be rajtad. Most épp a saját gyerekeiddel toltál ki, mert a te tb-tartozásodat az utánuk járó pénzből hajtják be. Pedig az a pénz most gyűlhetne nekik egy számlán is akár.
2015. ápr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
89%

De bánhatod!Inkább fizetted volna azt a havi 6000 ft-ot magad után,mint most több százezret,amit a gyerekeidtől veszel el,hisz abból vonják,amit utánuk és rájuk kapsz.

Nem sok eszed van,az biztos!

Ha apukának van munkája,miért nem fizette ő neked a havi 6000 ft-ot??

2015. ápr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
22%
Igen, csp-ből is vonhatnak tartozást, hitelt is. Nekem is a csp érkezik először a számlámra és az OTP le is veszi belőle a havi törlesztőt.
2015. ápr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló! Amiről Te beszélsz, az más. Mivel úgy fizeted a hitelt, hogy a bank automatikusan leveszi a számládról minden hónapban. Ilyen esetben természetesen nem nézi honnan, milyen címszóval érkezett rá az utalás, leveszi az esedékes törlesztőt és kész.

A kérdező esetében végrehajtásról, letiltásról van szó, ilyet segélyből és csp-ből tényleg nem nagyon szoktak, de megteszik, ha szükséges, és nincs más mód a behajtásra.

2015. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Az 1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról az alábbiak szerint rendelkezik a letiltásokról (munkabérre és egyéb járandóságra vonatkozó végrehajtás, levonás esetén):


Levonás a gyermekek ellátásához kapcsolódó juttatásokból

A gyermekgondozási segélyből és a gyermeknevelési támogazásból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogazási és anyasági támogatás fejében.


A családi pótlékból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvettcsaládi pótlék és anyasági támogatás fejében.



Felmerülő kérdéseit a Fővárosi és a Megyei Kormányhivatalok Családtámogatási telefonos ügyfélszolgálatán, az (1)-452-2910, (20)-881-9535, (30)-344-0045, (70)-460-9005 számokon is felteheti munkatársainknak, valamint tájékozódhat a www.kormanyhivatal.hu című honlapunkon.


Tisztelettel:


Fővárosi és a Megyei Kormányhivatalok Ügyfélszolgálata

2015. ápr. 28. 08:48
 30/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek kaptam hivatalos választ mivel nem jogalap nélkül vettem igénybe a gyest és a családi pótlékot így nem vonható belőle.Póstai kézbesítéssel kapom kézhez.Szép Napot Mindenkinek.
2015. ápr. 28. 08:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!