Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt megtehetik a bölcsiben?...

Ezt megtehetik a bölcsiben? Van joguk hozzá?

Figyelt kérdés

Jövő héten kezdjük a bölcsit, én márciustól dolgozni megyek. 2 éves a kislányom, még pelenkás. Vettem neki 1 hete 10 db bodyt, hogy legyen neki szép a bölcsibe. Erre ma bejelentik családlátogatáson, hogy bodyt ne adjak a gyerekre, mert nehezíti a gondozók munkáját pelenkázáskor!

Nem akartam mindjár beléjük veszni, de nehogymár letörjön a kedves gondozónénik keze! A gyereknek védi a derekát, nem csúszik el a pelenka stb. Nem utolsó sorban 15 ezer forintot fizettem érte. Most ne kelljen már megint 15 ezret kiadnom felsőkért! Ti mit tennétek?


2014. febr. 20. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam amíg pelenkás volt (2,5 éves koráig) mindig bodyt hordott a bölcsiben és a barátai is, soha nem szóltak, hogy ez nem jó. Add rá nyugodtan, azt a 2-3 patentot be tudják kapcsolni. én ráadnám.
2014. febr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha már megvettem volna ráadnám és kész.

Nálunk nem kértek ilyet a bölcsiben amúgy, szóval igen érdekes...

Nyáron gondolom már lehet nem lesz rajta, ha meleg lesz, addig kibírják.

2014. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 lcs ***** válasza:
100%
nekem 1,5 éves korától volt bölcsis,naná hogy bodyt adtam rá. és kb minden gyereken az volt aki még pellusos volt. egy árva szóval nem mondták, hogy ne adjunk bodyt. ez csak a gondozók lustasága szerintem....
2014. febr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 lcs ***** válasza:
max olyan volt, hogy a háromból csak egyet patentoltak be, ennyi :)
2014. febr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is body-t hord, semmi gond nincs vele a bölcsiben.
2014. febr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk kb. minden gyerek bodyt hord, semmi gond nicsen vele. Sőt, kérték is, hogy lehetőleg ne puci háttal mászkáljanak a kicsik.
2014. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Én is hallottam, hogy volt olyan, hogy bölcsiben mondták, hogy ne adjanak a gyerekekre bodyt, mert nem szeretnének a gondozók patentolgatni. Amúgy nem tudom, mennyivel bonyolultabb, mint egy bugyit felhúzni. Szerintem jó dolog a body, ha tehetném, tini koráig ezt adnám rá :D, mert csak így nincs kinn a dereka egy gyereknek.

Szobatisztaság tanulásánál már elhiszem, hogy bonyolultabb figyelni arra, hogy ne lógjon a body bele a bilibe, WC-be, de ahhoz sem kell nagy fantázia, hogy ezt a problémát kiküszöböljük.

Válaszul a kérdésedre, igen, sajnos megtehetik, még az is lehet, hogy a házirend része ez a pont. Vagy ráadod otthon a bodykat, vagy kereshetsz másik bölcsit. Esetleg konfrontálódhatsz a gondozókkal. Nincs jó megoldás.

2014. febr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zabmester ***** válasza:
100%
Ez érdekes, az én fiam nagyon sokszor viselt body-t a bölcsiben, és sosem mondták, hogy ne. Sőt, télen kimondottan kérték. Azért ennyire nem kéne már kényelmesnek lenniük a bölcsödei dolgozóknak.
2014. febr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is kérték,de nem a pelusosoknak,hanem aki már leszokóban van vagy teljesen szobatiszta,mert van,hogy egyedül indul el wc-hez és nehezíti a levetkőzést.Szerintem is add rá nyugodtan,ha így jobbnak látod.Nem nagy dolog bekapcsolni azt a 3 gombot.
2014. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát én akkor is ráadnám :)

Egyrészt nálunk nem mondtak eddig ilyet, pedig mi is most kezdtük a bölcsit. De egyébként is ráadnám, mert fontosnak tartom, hogy ne legyen kinn a dereka. És ha már itt tartunk, akkor szerintem nagyobb meló a gondozóknak, hogy mindig figyeljenek, hogy minden gyerkőc dereka be legyen mindig dugva, mint az a pár panentot 2 másodperc alatt bekapcsolni. Ezért ennyi figyelmet szánjanak már a gyerekekre...

A szobatisztaságra nevelés más tészta, ott persze, könnyebb, de amíg pelusos és bizony rá fogom adni...


De szerintem egyébként sem kötelezhetnek rá, miben járasd vagy miben ne járasd a gyerekedet. Max ajánlást adhatnak...

2014. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!