Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár-e gyed ha bejelentés után...

Jár-e gyed ha bejelentés után rögtön táppénre megyek?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes csak érdekelne ha 2016-ban születne meg a baba akkor járna-e gyed?!2012-töl regisztrált munkanélküli vagyok,2014 januárjàtól 2015 januàrjáig kaptam munkanélküli segély (ez úgy tudom beleszámít),de azóta sajnos napi bejelentéssel dolgozom,elméletileg nem sokára bejelentenek,és ha ez megtörténne és rögtön teherbe esnék akkor nem tudnék tovább dolgozni .Tehàt bejelentés után ha rögtön táppénzre mennék akkor járna gyed??

2015. júl. 9. 14:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Aktív korúak ellátása, az azon töltött idő nem számít bele a biztosított időbe, ami szükséges csedhez és gyedhez.

Jól is néznénk ki, hogy míg más dolgozik, gürcöl, kap csedet és gyedet, meg az is, aki otthon ül segélyen.

Csedet és gyedet akarsz? A jelenlegi fennállásod szerint legalább 365 napot kell rendesen dolgozz, hogy kaphass és hogy egyáltalán a szülésig el tudj menni táppénzre. Természetesen rendesen bejelentett munkaviszony kell, alkalmi munkák ilyen 1 napod bejelentgetéssel nem számít biztosított időnek a csedhez és gyedhez.

Mint írták, vagy dolgozol rendesen legalább 1 évet, vagyis kb. 4-5 hónap munka után tudnál elmenni szülésig táppénzre. A táppénzen töltött idő is biztosított idő.

Nem tudom hova sietsz, 1 év nem olyan nagy idő és ha legalább jó másfél évet dolgozol, akkor a gyerek 2 éves koráig kapsz gyedet. Mert ugye tudod, ha pl. 400 nap biztosított időd van, akkor a csed lejárta után 400 napig kapsz gyedet. Ha a gyerek 2 éves koráig akarsz gyedet kapni, akkor jó másfél évet kell dolgozz. Szerintem kibírható idő. Ha pedig nem tudsz várni, akkor gyest kapsz 3 évig, ennyi. Azért valamit valamiért. Még csak januártól dolgozol ilyen alkalmi munkavállalóként. Keress rendes munkát, dolgozz másfél évig és akkor kapsz mindent a max. időig.

2015. júl. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell lepontozni mindenkit, pedig senki nem írt hülyeséget rajtad kívül kedves kérdező. Sajnáljuk ha nem tetszik a válasz, de ez van, ezek a dolgok így működnek, azért mert neked nem tetszik még ez így van és segítségnek írtuk.
2015. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,nem tudom miért kell bunkózni hiszen csak egy kérdést tettem fel (úgy tudom h ez az oldal erre van kitalálva ha valaki nem tud vmit ,az aki tudja segít neki)és nem letolja mert babát szeretne és érdeklödik utána.
2015. júl. 10. 10:49
 14/19 A kérdező kommentje:
szóval csak az érdekelne ha bejelentés után(próbaidö lejárta után )teherbe esnék akkor hogyan lenne tovàbb?Bunkózásokra nem vagyok kíváncsi.
2015. júl. 10. 10:53
 15/19 anonim ***** válasza:
Senki nem bunkózott, leírtuk a lehetőségeket...
2015. júl. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Leírom azért még egyszer.


1. Ha bejelentenek, gondolom lesz próbaidőd, átlag 1 vagy 3 hónap, ez alatt indoklás nélkül kirúghatnak, nem véd a terhesség.


2. Táppénzen annyit lehetsz, amennyit ledolgoztál ezen a helyen. Ha ez csak 1 hónap, 1 hónapot, ha rögtön táppénzre akarsz menni akkor előbb húzz le fél évet legalább. Ha ennél korábban terhes leszel, és szülés előtt lejár a táppénzed vagy bemész dolgozni, vagy megszűnik a munkaviszonyod.


3. Ahhoz hogy kapj csedet és gyedet (azaz nem csak az alanyi jogon járó gyest) minimum 365 napodnak kell lennie a szülésig, de ha kicentized a napokat hogy éépp hogy meglegyen akkor a 365 nap akkor csak a baba másfél éves koráig kapod a gyedet. Ha kicsit több napod meglesz ennél, akkor annyival tovább, de ha megvan 562 napod, azaz kicsit több mint másfél éved szülésig akkor a maximális 2 éves koráig jár a gyed. Hidd el, nem lesz mindegy...


4.

Amúgy nem mindegy mennyire jelentenek be hivatalosan, mert ha nagyon kis összegre, akkor nincs akkora különbség a gyes és a gyed között. Lehet hogy arra azt mondod hogy azért nem szeretnél várni, mivel fizut nem írtál így mi ezt nem tudhatjuk, ahogy azt sem mennyire sürgős a baba nektek és mennyire van szükség a pénzre ha megszületik.


Szóval szerintem megéri várnod egy kicsit még, ha nem lesz mindegy mennyit fogsz kapni amíg otthon babázol 2 évig.

2015. júl. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"szóval csak az érdekelne ha bejelentés után(próbaidö lejárta után )teherbe esnék akkor hogyan lenne tovàbb?"


addig lehetsz táppénzen, amennyit ledolgoztál (ez függ a próbaidőd hosszától és attól hogy mennyi idő alatt esel teherbe), de ha az nem lesz elég a szülésig, utána vagy visszamész dolgozni, vagy szülés előtt megszűnik a munkaviszonyod és így nem fog járni csak gyes.. (esetleg az álláskeresésivel lehet ilyenkor trükközni, de a te esetedben már szerintem nem biztos hoyg ez járható út mivel elég sokat voltál)


Továbbá ha nem lesz meg minimum 365 napod a bejelentéstől a szülésig számítva, akkor sem fog járni más, csak a gyes.


Nem bunkózni akarok, de nem lenne egyszerűbb szépen ledolgozni pár hónapot még mielőtt nekiálltok a babaprojektnek??

2015. júl. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,ilyesmiket vártam nem kioktatást.Természetesen nem csak gyesböl szeretném nevelni a picit,ezért kértem segítséget.Màr nemsokára meglesz az évi 90 napom alkalmi munkavállalóként ,ezzel csak azt akarom mondani hogy írtátok h miért nem várunk még egy-másfél évet ,könnyű másnak ilyet írni de ha ti lennétek ebben a cipöben vajon akkor is "csak 1 év" ilyen könnyen kicsúszna a "szátokon" ?Nem hiszem!
2015. júl. 10. 12:30
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy számolják be az alkalmi munkát, de nézz utána, én úgy tudom az nem számít biztosított időnek, legalábbis régen így volt, inkább kérdezz rá.


Megértem hogy neked lehet nehéz így hallani hogy várj 1-1,5 évet, de bár nem írtad mennyi idős vagy, de megvan a lehetőség hogy mérlegelj, én is mérlegeltem és kivártam inkább. Amúgy hogy meglegyen a másfél és a maximális gyedhez is levonod belőle a terhesség idejét az már rögtön csak pár hónap, az azért jobban hangzik.

2015. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!