Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítene valaki CSED ügyben?

Segítene valaki CSED ügyben?

Figyelt kérdés

Nekem ezek a járulékok teljesen kínaiak, GYED kalkulátort találtam, de CSED kalkulátort nem :-(

Jövedelmem:

Brutto: 385 000Ft, Ebben van"túlmunkadíj általány", ez havi 35 000Ft, nem tudom, ez CSED-nél számít e. Nettóm : 255 000Ft , fizu papíron ez az összeg 21 nap/168 órára szól az adott hónapban(június). Tudja valaki, hogyan számoljam ki, kb mennyi netto CSED-re számíthatok így havonta? Köszönöm szépen!


2015. júl. 16. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamivel több bruttóval a tavalyi évben a TGYÁS-om kb. 10-15 ezerrel volt kevesebb, mint a nettó bérem.

A "túlmunkadíj átalány"-ról nem tudok nyilatkozni, olyanom nem volt.

2015. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld! Miután megláttam, mennyi a max GYED, féltem, hogy már a CSED is sokkal kevesebb mint az addigi netto bér, de akkor talán mégsem.
2015. júl. 16. 17:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Tgyás néven futott régen a csed, igy krress rá a kalkulátorra. De te is könnyen kiszámolhazod, bruttó fizud x 0.7, azt szorozva 0.84-el. A cseded jó ledz, mert annak nincs maximuma, sajnos a gyed valóvan sokkal kevesebb, kb 200e-es bruttó felett ugyanannyi.
2015. júl. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

A CSED még jó, ráadásul rájöhet az adókedvezmény, illetve akkor már kapod a családi pótlékot.

A GYED már szívás. :(

2015. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat! Megnyugodtam, a GYED-be meg már beletörődtem, ez van, sajnos:(
2015. júl. 16. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!