Mi lesz, ha visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy ősztől visszamennék a munkahelyemre, és egy-két dolog nem tiszta. Ha visszamegyek, egészen addig érvényes, hogy nem küldhetnek el, tehát elvileg lehet, hogy 09.01-én hivatalosan visszamegyek, és 09.02-vel felmondanak?

Ilyenkor a munkaviszony megszűnik, de a gyed / gyes jár ugyanúgy, igaz?

Ha más pozíciót ajánlanak fel és csak egy megbeszélés folyik róla, nekem meg nem tetszik, csak fogom magam, és itthon maradok még?

Ha 8 órába megyek vissza, akkor is marad a gyed / gyes teljes összege, igaz?


2015. júl. 24. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, felmondhatnak már másnap.

A GYES kizárólag a gyermek 3. szülinapjáig jár.

2015. júl. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kimaradt, hogy 2 évesek lesznek októberben a lányaim (gyes-t 6 éves korukig kapok)
2015. júl. 24. 10:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen,másnap már kirúghat,ha olyan.GYED már egyáltalán nem jár,ha dolgozni kezdesz,csak GYES.
2015. júl. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
miért ne járna gyed, ha még arra vagyok jogosult, amikor visszamegyek?
2015. júl. 26. 20:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert én úgy tudom,hogy GYED mellett nem lehet dolgozni,csak GYES mellett.Legalábbis mikor én szültem,még így volt.Bocsi,hátha válaszol egy okosabb,friss infós anyuka.:)
2015. júl. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
szerintem pont ez változott nemrég, én 2013-ban szültem, és minden infót úgy tudok, hogy gyed mellett is lehet dolgozni - ha a gyerek elmúlt 1 éves
2015. júl. 26. 20:54
 7/7 anonim ***** válasza:
GYED mellett lehet dolgozni.
2015. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!