Akkor is jár a gyed?

Figyelt kérdés
a főnököm táppénz helyett fizetetlen szabira akar küldeni.decemberbe szülök olyan szeptemberig terveztem hogy dolgozok. a kérdésem az lenne hogy így is jarna a gyed ha pár hónapig fizetetlen szabira jelent be ?
2015. júl. 30. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

aki fizetés nélküli szabadságon van, annak a biztosítása szünetel. A GYED feltétele, hogy a jogosultság kezdőnapján biztosított legyél.

Ha szeretnél GYEDet és CSED-et, arra ügyelj, hogy legalább az utolsó hónapra jelentsen vissza.

Emellett másik feltétele hogy a jogosultság kezdőnapjától számított két éven belül 365 nap biztosítotti jogviszonyod legyen.

Illetve jó tudni, hogy a GYED számításánál a jogosultság kezdőnapját megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 nap jövedelmét nézik...ha nincs 180 napi jövedelem, akkor 120, ha annyi sincs akkor a szerződés szerinti béred, ha 30 napnyi sincs akkor pedig a minimálbér után kapod majd a GYEDet.

2015. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lefordítva:

csak a munkáltatód jár jól vele, főleg ha még hozzávesszük, hogy mennyi pénztől esel el addig is.


Egyébként ha nem mennél tp-re csak ha veszélyeztetett lennél, akkor ő se járna olyan szarul. 9-es kód mellett nincs munkáltatói tp hozzájárulás.

2015. júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
miota nincs? en ugy tudom 9-es kód mellett is van...
2015. júl. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Upsz, neked van igazad, újra atolvastam a tv-t.

Az viszont marad, h hulye lenne ebbe belemenni a kerdezo.

2015. júl. 31. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!