Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes alatt munkába álló...

Gyes alatt munkába álló anyuka hány órába mehet vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
A munkáltató először azt mondta,hogy csak 6-órába mehetek vissza,most meg már ott tartunk,hogy csak 4-órába. Én úgy tudom,hogy 8 órába is visszamehetek,sőt,én kérhetem azt a munkáltatótól,ha nem 8 órába akarnék visszamanni. Most hogy van ez?

#GYES #alatti munka
2015. aug. 6. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

gyes mellett korlátlanul lehet dolgozni. Gyed mellett is.

Csak gyet mellett van korlátozva a munkaidő heti 30 órára.

2015. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Gyes mellett a munkáltató nem köteles foglalkoztatni. Ha mégis felvesz, az új szerződés, nem köteles 8 órára felvenni, simán lehet 6 vagy 4 is. Tehát kérni kérheted, de ő nincs rá kötelezve.
2015. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ez jó,két ellentétes válasz két perc alatt. Most megy bölcsibe a fiam,2 éves,eddig kaptam gyed-et,most gyest fogok és én úgy tudtam 8-órába is visszamehetek.


Idézek egy cikkből:

"2014 januárjától gyakorlatilag már a gyerek 1 éves korától napi 8 órában dolgozhat a szülő, s mellette kaphatja az adott időszakra járó ellátást. Ez érvényes persze a GYES-re is, azaz lehet mellette teljes munkaidőben dolgozni. Értelemszerűen tehát ha családi napközibe, nyári napközibe, bölcsődébe, óvodába jár a gyerek, és még nincs 3 éves, jár a GYES."

2015. aug. 6. 12:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ellentétesek a válaszok, csak nem megy az értő olvasás. Nincs idokorlatozas már a gyes melletti munkára. Viszont a munkáltató nem köteles gyes mellett foglalkoztatni. Mondatja azt, hogy ő csak 4 órára vesz fel.
2015. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint dolgozhatsz akár 4-6-8 órában is. A munkáltatótól függ. Persze nem vagy köteles elfogadni, fel is mondhatsz.

Sőt, akár már másnap ő is elküldhet, hisz nem vagy védett.

2015. aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De igenis ellentétesek a válaszok,ugyanis a mai felállás ez:

"A munkáltatónak van egy olyan kötelezettsége, hogy, amennyiben a szülő, a gyermek 1 éves kora után félállásban, illetve részmunkaidőben szeretne dolgozni, úgy köteles ezt a lehetőséget biztosítani a számára."


Tehát-e szerint ha én 8-órába akarok visszamenni,akkor 8 órába kell visszavennie. Én nem azt kérdeztem,hogy a munkáltató köteles foglalkoztatni vagy sem gyes alatt,hiszen várnak vissza,hanem azt szeretném megtudni,hogy bele tudok-e szólni,hogy hány órába vegyenek vissza. E szerint az írás szerint igen,bele tudok szólni! Főleg,hogy azt eddig nem írtam,hogy papíron lenne a 4 vagy 6 óra,de 8-at kell dolgoznom!!! Ezért nem mindegy és azért mert egy böcsis gyerek mellett nem mindegy mennyi szabim lesz,vagy,hogy tudok-e rendes táppénzre jönni amikor beteg.

2015. aug. 6. 12:58
 7/14 A kérdező kommentje:

Tehát ha még valaki olcasná a kommeteket,tegyük tisztába a dolgokat.


Szeptembertől megyek vissza dolgozni,8-órába,de a munkáltatóm azt mondta először,hogy csak 6-órába tud bejelenteni,most meg már ott tartunk,hogy csak 4-órába tud bejelenteni. Ettől függetlenül 8-órába kell dolgoznom. Rá kell erre bólintanom,vagy tudok ellene tenni valamit??

2015. aug. 6. 13:03
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
És ezt az "írást" honnan vetted? Az MT-ből?
2015. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet, hogy te értetted félre a munkáltatót?

szerintem az lehet a dologban, hogy kevés lóvét zsebel be, így ráül a kifizetésekre kicsit...

egyébként utánad kedvezmény van a munkáltatónak, kevesebb járulékot kell fizetnie 1 évig. ezt említsd meg neki.

és igen, mivel a visszavétel 2. napjától nem vagy védett, akár ki is rúghat, így sajnos bármit megtehet ha te ott szeretnél dolgozni :(

de ha nem csalna akkor 8 órában kell bejelentenie 8 óra munkáért

2015. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nézd, ha ott szeretnél dolgozni, akkor sajnos rá kell bólintanod, nem nagyon tudsz mit tenni. Ha megszűnik a fizetés nélküli szabid, és visszamész dolgozni, onnantól kezdve nem vagy védett, simán kirúghat, és keres olyat, akinek megfelel hogy csak 4 órába van bejelentve. Vagy keresel egy másik állást ahol rendesen bejelentenek.
2015. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!