Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lemondjam a gyedet vagy ne?...

Lemondjam a gyedet vagy ne? Bölcsibe beszoktatás miatt

Figyelt kérdés

mivel nincs munkám, gyed mellett nem kezdhet, csak ha gyest kapok.(gyed és családin kívül semmilyen egyéb jövedelmem nincs)

viszont ha lesz munkám, mennem kell dolgozni, nem tudom beszoktatni(egyedülálló vagyok, segítségem nincs, és másra nem is bíznám a beszoktatást)

tehát ahhoz hogy be tudjam szoktatni, le kellene mondani a gyedet és addig élnék gyesből, míg nincs munka.

viszont garancia sincs arra, hogy hamar találok munkát.


2015. aug. 10. 15:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem mondanám le. Olyan munkahelyet kell találni, ahol adnak időt a beszoktatásra. Nem tudom mennyi a gyedet, de a gyes 25 ezer, amivel kitörölgetheted... nincs garancia, hogy pikk pakk elhelyezkedsz, úgyhogy kizárt, hogy lemondanám. 37 ezerből hogy tudnál megélni?
2015. aug. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ha 1 éves elmúlt a kicsi, akkor a gyedet ugyanúgy kaphatod tovább, ha bölcsibe megy. Azt nem tudom mennyire zsúfolt a bölcsi, mert ugye sok helyen csak azokat veszik fel, akik ténylegesen dolgoznak és hoznak róla igazolást.

Nálunk elég sok gyerek jár "csak úgy" bölcsibe, tehát hogy anya nem dolgozik vagy csak mondjuk magántanár és néha néha ugyan ad órát, de ő mindennap megy a bölcsibe, attól anya még kapja a gyedet. Szóval semmiképp ne mondd le, nem is lenne értelme, hiszen a folyósítást nem befolyásolja, csak ha még nincs 1 éves.

2015. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Tényleg gyed extra! Jar a gyed akkor is, ha dolgozol! Csak ugye állást kell szerezni!
2015. aug. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

elmúlt egy éves, a bölcsibe fel van véve, de azt mondták munka nélkül nem járhat


tehát nincs olyan hogy gyed + bölcsi

csak olyan hogy gyed + munka + bölcsi


de én attól tartok, ha munkám lesz nem fogják tolerálni hogy beszoktassam

ezért gondoltam, hogy hamarabb kellene beszoktatni gyedet leondani gyesen lenni

aztán ha lesz munkám újra kérhetem a gyed folyósítását tovább

2015. aug. 10. 19:33
 5/20 anonim ***** válasza:
De miért kellene lemondanod a gyedet, még mindig nem értem. Ez egy új szabályozás, hogy csak az mehet, akinek mindkét szülő vagy adott esetben aki neveli ténylegesen dolgozik. A nagyobb fiam járhatott úgy, hogy a kicsivel otthon voltunk, vele már ez nem fog menni. Egyelőre abban maradtunk a Bölcsi vezetővel, hogy egy kb időpontot beírunk majd korrigáljuk. Mert nekem is az van, hogy addig nem tudom dolgozni, amíg nem tudom hova tenni a gyereket.
2015. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

mert nincs munkám és úgy nem járhat a bölcsibe.

de ha csak gyesen vagyok, akkor munka nélkül is járhat a bölcsibe, be tudom szoktatni és utána(ha lesz)azonnal tudok menni dolgozni

2015. aug. 10. 20:47
 7/20 A kérdező kommentje:

erre válaszoltam

"De miért kellene lemondanod a gyedet, még mindig nem értem."

2015. aug. 10. 20:49
 8/20 anonim ***** válasza:
De van olyan hogy gyed+bölcsi. Az csak egy dolog, hogy bizonyos bölcsikben előre veszik azojat akik tutira mennek munkába, de ha van hely akkor járhat úgy is ha nincs munkád. Mint írtam nálunk is van pár ilyen gyerek, ill. Én is igy voltam, mert a nagyobb elkezdte már mikor született a pici, a 2 között 1 napot sem dolgoztam mégis kaptam a gyedet, úgy hogy ő járt a bölcsibe. Mint szintén írtam a gyed + bölcsinek nincs összefüggése 1 éves kor után. Szerintem vagy félreértettél vmit vagy túljelentkezés van a bölcsiben és ha neked konkrétan nincs munkád inkább olyat vennének fel akinek muszáj a hely.
2015. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Az csak egy dolog, hogy bizonyos bölcsikben előre veszik azojat akik tutira mennek munkába, de ha van hely akkor járhat úgy is ha nincs munkád."


a felvételi papiron az állt a feltételeknél, hogy amúgy egyedülállóakat előre kell sorolni(valami törvény)...ettől függetlenül nem így van, mert nincs munkám...

a papiron az is állt, munkáltatói igazolás kell, akinek nincs, az hozzon szándéknyilatkozatot hogy majd foglalkoztatni akarják. ettől függetlenül ez se így van (szándéknyilatkozatot tudnék íratni)



nagyon sajnos nem értettem félre semmit, mert úgy kiakadtam, hogy még az igazgatót is lehíták, és ő is azt mondta m.iszony nélkül nem hozhatom a gyereket, max gyes alatt. neki is mondtam, hogy de úgy meg hogy dolgozzak...?ő megértést tanúsított amúgy.

2015. aug. 10. 21:31
 10/20 A kérdező kommentje:

csak a félreértések elkerülése végett:

a gyerekem már felvételt nyert a bölcsibe!

csak épp nem szoktathatom be, mert nincs munkám, ill nem vagyok GYES-en.

és ez itt a baj, mert ha mellettem a gyerek, nem is tudok dolgozni, ha meg dolgozok, hogy szoktassam be??

2015. aug. 10. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!