Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lemondjam a gyedet vagy ne?...

Lemondjam a gyedet vagy ne? Bölcsibe beszoktatás miatt

Figyelt kérdés

mivel nincs munkám, gyed mellett nem kezdhet, csak ha gyest kapok.(gyed és családin kívül semmilyen egyéb jövedelmem nincs)

viszont ha lesz munkám, mennem kell dolgozni, nem tudom beszoktatni(egyedülálló vagyok, segítségem nincs, és másra nem is bíznám a beszoktatást)

tehát ahhoz hogy be tudjam szoktatni, le kellene mondani a gyedet és addig élnék gyesből, míg nincs munka.

viszont garancia sincs arra, hogy hamar találok munkát.


2015. aug. 10. 15:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"a gyed + bölcsinek nincs összefüggése 1 éves kor után."


akkor nekem miért ondják, hogy márpedig gyed alatt munka nélkül nem jöhet a gyerek? borzasztó :(

2015. aug. 10. 21:42
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom neked miért mondták ezt. Törvény ilyen nincs. Nem tudom hol laksz, de keresnék más bölcsit akkor ha nem akarják a gyereket.
2015. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Lehet nálad az a gond hogy passzív a gyed, vagyis alapban nincs mögötte munkaviszony, keresőtevékenység alap.
2015. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

mivel áprilisban volt beíratás, más bölcsibe nem veszik már be(ahol szimpatizáltam az igazgatóval, őp mondta, ó már a szülői is meg volt, csak akkor jöhet a gyerekem, ha valaki visszamondja.)

én, ezzel a jövedelemmel ugyan, de már a csanákat is körbehívtam, (a leendő munkabérem tükrében)és nem teltház van, de még a jövő évre is...?egyetlen egy csanába ugyan bevennék, ami az isten háta mögött van, és még azon is túl, és nincs kocsim..


azért az is érdekes, hogy ey bölcsi igazgató állítja hogy gyed alatt m.viszony nélkül nem jöhet a gyerek, ha közben mégis...

2015. aug. 10. 22:06
 15/20 A kérdező kommentje:

13 igen, erre hivatkoznak, hogy nincs munkám

és ezért ondolkodom, hogy akkor lemmondom a gyedet, mert a gyes mellett be lehet szoktatni munka nélkül is.

2015. aug. 10. 22:07
 16/20 A kérdező kommentje:

igazából azért sem akarom végigülni a gyedet, mert nem élek meg jelenleg. dolgozni akarok.

már 2 proident hitelem van, plusz rezsielmaradások, beleérte a lakbért is.

tök jó, hogy gyed mellett lehet dolgozni...

2015. aug. 10. 22:16
 17/20 A kérdező kommentje:
de szóval a gondozók is azt javasolják, üljem végig a gyedet, mert gyesből aztán..
2015. aug. 10. 22:17
 18/20 anonim ***** válasza:

Őszintén sajnálom a helyzetedet. Szörnyű lehet. Én azt mondom, hogy mindenképp próbálkozz, hátha találsz olyan munkahelyet, ami tolerálja a beszoktatást!

olyan nincs, hogy lemondod a gyedet, gyesre mész aztán újra gyedet kérsz. Szóval erre nincs lehetőséged úgy készülj!

2015. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

az EP azt mondta van rá lehetőség, lehet szüneteltetni és ugyanígy a gyest is.


de már a bébiszitteren is gondolkodtam amúgy..

egyik bölcsiben ki vannak téve olyanok, akikért felel a bölcsöde. a mi közeli bölcsinkben is megnézem majd.

2015. aug. 10. 23:08
 20/20 A kérdező kommentje:
Most szàmolom, ha csak minimàlbért kapnék ugyanott lennék, mert munka mellett fizetni kell a bölcsit, plusz betegségekre, egyebekre meg a bébiszittert...még minuszosabb is lennék minimàlbér p es gyes csalàdi mellett..
2015. aug. 11. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!