Lehetek gyesen a nagyobb gyerekünkkel, ha a férjem gyedre megy munka mellett a kicsivel?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ezt így lehet-e? Nagyobb gyerekkel most kezdem a gyest, kicsivel jelenleg cseden vagyok, csak apa a max gyedet kapná. Jobban megérné, ha Ő menne el gyedre. kérdés az, hogy lehet-e úgy, hogy közben én gyesen vagyok a nagyobbal?
2015. nov. 16. 21:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azért hangoztatják, mert a lakosság számának kis részét érinti, tehát kevesen fognak értesülni arról, hogy hazdutak. Ellenben jó sokan gondolnak szeretettel rájuk, hogy lám, milyen rendes a vezetés... :(
2015. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ebben megint azt olvasom, hogy januártól fél éves kor után lehet menni dolgozni... Most mi az igaz?

2015. nov. 18. 17:36
 13/14 anonim ***** válasza:

a pályázatfigyelő egy vicc. Ennyi.


itt a januártól hatályos szövege a tv-nek:

42/C. §391 (1) Nem jár a gyermekgondozási díj, ha

a) a jogosult a gyermek 1 éves kora előtt bármilyen jogviszonyban - ide nem értve a nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonyban végzett tevékenységet - keresőtevékenységet folytat;

2015. nov. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A pályázatfigyelő nem hiteles oldal. Az oep oldalán kell tájékozódni, illetve a törvényt elolvasni.
2015. nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!