Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A feleségem most a 12. hétben...

Geza1976 kérdése:

A feleségem most a 12. hétben van a 3. gyerekünkkel! A rendszeres gyermekvédelmit mikor tudom megigényelni? Mármint meg kell születnie a gyermeknek hogy létszámban látszodjon?

Figyelt kérdés

2015. nov. 25. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, meg kell születnie.

Ez nem a családi adókedvezmény, mert azt már bizonyos feltételek mellett magzati korban is lehet igényelni, de én úgy tudom, hogy a gyermekvédelmit nem.

2015. nov. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes hozzáállás létminimum alá harmadik gyereket szülni... mindegy.


Igen, meg kell születnie.

2015. nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem, de mondjuk nincs is lényege, hisz szeptemberben kapnátok úgy is csak pénzt, hisz a decemberiről már lekéstetek. szeptemberre meg megszületik a gyerek...
2015. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Viszont a magzati adókedvezményt már igen. Így szinte a teljes bruttó fizetésedet meg fogod kapni, hisz 3 gyerekre már 99.000 Ft összesen (gondolom neked úgysincs ennyi adó és járulék terhed, ha gyermekvédelmin gondolkozol...)


Őszintén kíváncsi vagyok, hogy ilyen alacsony bevételre miért vállaltatok még egy gyereket? Vagy csak papíron kevés a jövedelmed?

2015. nov. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!